Labdarúgás: újabb távoli ellenfél vár az Ásotthalomra a kupában

2015. szeptember 22., kedd
asotthalom_szerencs26_gs

Két Csongrád megyei együttes maradt állva a labdarúgó Magyar Kupa legjobb 64 csapata között: a megyei I. osztályban szereplő Ásotthalom ismét egy messziről érkező ellenfél ellen léphet tovább a következő fordulóba szerda délután.

A Borsod megyei másodosztály keleti csoportjának tavalyi bajnokát

búcsúztatta a Magyar Kupa főtáblájának első körében

az Ásotthalom TE: a homokhátiak félidőnként kettőt rúgtak a Szerencsnek, így könnyedén léptek tovább a második fordulóba, ahol egy újabb igen távoli ellenféllel mérheti össze tudását az együttes: ezúttal a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Nagyecsed érkezik Ásotthalomra, a sorsolás tehát ezúttal is

Baji Renátóéknak

kedvezett annyiból, hogy nem nekik kell megtenniük a két település közti több, mint 300 kilométeres, mintegy 5 óra hosszán át tartó utat.

Online

Szerdán 15 órától folyamatosan frissülő, élő szöveges közvetítést adunk az Ásotthalom TE - Rákóczi SE Nagyecsed Magyar Kupa mérkőzésről.

„Jó csapat a Nagyecsed, a tavalyi szezonban a megyekettőt úgy nyerte, hogy 30 meccsből harmincat megnyertek, 90 pontot szereztek, 168 gólt rúgtak, 22-t kaptak. Van egy 44 éves játékosuk,

Ádámszki Róbert

, aki tavaly 49 gólt szerzett, veszélyes csapatról van szó. Kérdés az, hogy a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei és a Csongrád megyei bajnokság között mi a különbség, de az biztos, hogy motivált, ügyes csapat az ellenfelünk” – mondta el portálunknak a tavaly imponáló eredménysorral bajnoki címet nyert ellenfélről

Kószó László

, az Ásotthalom TE vezetőedzője. A két együttes eddig nagyjából hasonló eredményeket produkált saját ligájában: a Nagyecsed újoncként 6 mérkőzés alatt 11 pontot szerzett 3 győzelem, 2 döntetlen és 1 vereség az eddigi bajnoki mérleg, az elmúlt hétvégén 2-0-ra verték a Kemecse együttesét, a kupában pedig az előző fordulóban az NB III-as REAC-ot hazai pályán búcsúztatták, többek között a már említett Ádámszki Róbert két góljának is köszönhetően 4-3-ra nyertek neves ellenfelük ellen a szabolcsiak. Az Ásotthalom is egyetlen vereséget szenvedett az idei pontvadászat során: Kószó László tanítványai az UTC ellen, a Kertész utcában vesztették el veretlenségüket, azonban ezt a csorbát a Mindszent elleni (7-1) és a legutóbbi SZVSE elleni idegenbeli (0-2) győzelemmel javították, és 13 ponttal a negyedik helyen állnak a tabellán. „Sikerült kijavítani azt a botlást, remélem, hogy javuló tendenciát mutatunk, ugyanakkor nem ismerjük igazán az ellenfelünket, így nehéz jósolnom, biztosan jó csapattal játszunk majd szerdán, biztos vagyok benne, hogy komoly mérkőzés lesz. Az az ellenfél számára egy óriási hátrány, hogy öt órát kell utazniuk, így egy fárasztó utazás után fogják lejátszani a meccset. Az előző ellenféllel szemben most nem tudok arról, hogy itt töltenék a meccset megelőző éjszakát Ásotthalmon” – latolgatott a homokhátiak mestere. Kószó Lászlónak ugyanakkor 2-3 sérülttel várhatóan számolnia kell a szerdai kupamérkőzésen, amelyen döntetlen esetén 2x15 perces hosszabbítás, majd büntetőrúgások is dönthetnek a továbbjutó kilétéről a kupaszabályok szerint. Az Ásotthalom hazai környezetben eddig jól szerepelt, csupán a Makó nem távozott vereséggel

Vasas Gáborék

otthonából, így bár egy újabb ismeretlenbe ugrik majd a hét közepén a homokháti gárda, de a javuló formájuk akár újabb győzelmet, és a legjobb 32 közötti szereplést érhet.