Egyre népszerűbb a teqball, amelyet két magyar ember, Borsányi Gábor és Huszár Viktor alkotott meg, és már a világ több sikeres futballistája, csapata is kipróbált. A futballalapú játékot a lábtengó és a tenisz keverékeként említhetjük, amelyet a közelmúltban a Szeged 2011-Grosics Akadémia játékosai Nyilas Elek vezetőedzővel együtt teszteltek.
„Minden egyes játék, ami focilabdával zajlik, és versenyre megy, az egyértelműen jó szórakozás, és fejlesztőképességet is tartalmaz. A szabályai által és a játék menete miatt rengeteg olyan érdekesség van benne, ami nagyon komoly technikai felkészültséget és gyors reakciót, gondolkodást igényel. Nagyon jó kis játék, örülök, hogy voltak olyan fiatalok, akik úgy gondolták, hogy ezzel segíthetik a sportágat. A labdarúgóknak kifejezetten fontos a technikai képzés, nagyon sok jó dolgot találtunk benne a csapattal, versenyhelyzetet teremtettünk, hiszen bajnokságot játszottunk, ez is inspiráló, motiváló tényező volt" - mondta el a teqballal kapcsolatban
Nyilas Elek
, a Szeged 2011-Grosics Akadémia vezetőedzője, aki maga is kipróbálta a játékot. Mint azt hozzátette, a teqball legfontosabb részének azt tartja, hogy nagyon komoly felkészültséget igényel, nem csak a technikai képzettség terén, mind e mellett nagyon jó kikapcsolódás is a mester szerint. Nyilas Elek úgy látta, nagyon jó visszhangja volt a fiúknál a teqballnak, a játékosok már beszélték egymás között a lehetséges időpontokat, hogy szabadidejükben újra játszanak. A tréner örül annak, hogy ilyen fogadtatása volt a játéknak, hiszen véleménye szerint a labdarúgáshoz kapcsolódó kiegészítő játékok alatt bár rengeteg olyan mozdulatot sajátítanak el a játékosok, ami kicsit kívül esik a futballon, de nagyon jól beépíthető az ő sportágukba is. "Ha a heti programunkba nem is építjük be a teqballt, de tervezzük, hogy szakítunk rá időt a jövőben is, hiszen fejlesztő hatással is bír a játék" - nyilatkozta portálunknak Nyilas Elek.
A Szeged-Grosics minibajnokságában részt vett a csapatkapitány,
Germán Tamás
is, aki osztotta mestere véleményét a teqballról. "Azt beszéltük, hogy egy teljesen élvezhető játék, viszont hatalmas odafigyelést és koncentrációt igényel, mert olyan szabályok vannak benne, amire tényleg figyelni kell, nem lehet csak úgy odasétálva játszani, érdekes volt. Térd alatt csak egyszer érhetsz a labdába, illetve ha párost játszunk, akkor mind a kettőnknek bele kell érni a labdába, illetve egy testrésszel csak háromszor lehet átadni, tehát például fejjel csak háromszor adhatod át, utána már nem fejelheted át az ellenfél térfelére, csak lábbal” - értékelte a játékot a Szeged-Grosics csapatkapitánya, Germán Tamás.
Az ötletet a régi lakótelepi beton pingpongasztalon való lábtenisz adta, amit
Borsányi Gábor
tovább gondolt, majd később csatlakozott hozzá barátja,
Huszár Viktor
, akinek segítségével, nem csak megálmodták, de létre is hozták közös találmányukat, a Teqballt. "A Teqball minden, a normál futballban használt labdával játszható, azonban az 5-ös méretű a hivatalos és ajánlott. A játék szabályai nagyon egyszerűek, maximum 3 érintésből kell visszajuttatni a labdát a másik térfélre, tilos az ellenfelet vagy az eszközt megérinteni, Egymás után ugyanazzal a testrésszel tilos megérinteni a labdát, valamint egy labdameneten belül maximum kétszer lehet ugyanazzal a testrésszel visszajuttatni a labdát az ellenfél oldalára egymás után, ebbe a szerva nem számít bele" - mondta el portálunknak Borsányi Gábor, a teqball egyik megalkotója.
A Teqballt játszhatják ketten (egyéni), négyen (páros) vagy többen is (a pingpongban forgóként ismert). Páros játék esetén mindenképpen passzolni kell a csapattársnak, mielőtt átadásra kerül a labda, de összesen, maximum három érintés engedélyezett a két játékosnak együttesen. Egy Teq mérkőzés vagy edzés során, 2–3 másodpercenként labdába kell érnünk, melynek köszönhetően, rövid idő alatt nagyon magas érintésszám érhető el, ami nagymértékben javítja a játékosok labdabiztosságát. Használata magabiztosabbá teszi a játékost, tökéletesíti a levegő-levegő játékot és fejleszti a döntéshozatali képességet is. Továbbá segíti azt is, hogy az úgynevezett „első érintés” tökéletesebbé váljon, ami a mai gyors játékstílushoz elengedhetetlen. "Az első termet az újpesti, Aquaworld Resort Budapestben nyitottuk meg. Az átadást, egy Újpest – Fradi rangadóval koronáztuk meg, amelyen részt vett Telek András, Lisztes Krisztián, Kovács Zoltán és Fehér Csaba. Nem régiben megnyílt a második Teqball termünk is, Békéscsabán. Idén legalább 20-30 termet tervezünk nyitni az országszerte, valamint a versenynaptárunkat úgy állítottuk össze, hogy minden korosztály, különböző tudásszinttel is, megtalálja a számára megfelelő Teqball kupát" - mondta el a teqball jelenlegi helyzetével és jövőjével kapcsolatban Borsányi Gábor.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.