Kézilabda: Háromból három itthon a BL-ben + FOTÓK

2014. november 16., vasárnap
zubai_szabolcs_vs_dunkerque_14_11_16__2mj

Harmadik hazai csoportmérkőzését is megnyerte a MOL-Pick Szeged a Bajnokok Ligájában, Vadkertiék a francia bajnok Dunkerque ellen diadalmaskodtak egy kiváló mérkőzésen.

Meglepődhettünk, amikor a nevezettek között láthattuk

Dean Bombacot

is: az október hónap legjobb játékosának megválasztott szlovén irányító bokasérüléséből felépülve vállalni tudta ma a játékot, még ha nem is kezdőként, de pályára tudott lépni. A hetedik percben

Afgour

szerezte a harmadik vendég gólt, a következő hét percben azonban 5-0-s Pick-roham következett, így a félidő felére már egész komoly előnyt tudott összeszedni

Juan Carlos Pastor

együttese. (7-3) Ezt követően azonban hármat lőttek válasz nélkül a franciák is, de a remekül játszó

Jonas Källmannak

köszönhetően nem tudott kiegyenlíteni a Dunkerque. (8-7) Időt kért Pastor mester, majd emberhátrányban lőhetett volna gólt a MOL-Pick,de

Parrondo

kezéből kiperdült ziccerben a labda,

Sierra

védéseinek köszönhetően akár több góllal is megléphetett volna a félidőre a szegedi együttes, de "csak" egy volt közte a szünetre. (11-10) Ancsin bombagóljával újra hárommal tudott vezetni a Pick a 33. percben, viszont a Dunkerque nem hagyta magát, és ismét fel tudott zárkózni. (15-14) Pár perccel később, 18-16 után négy francia találat érkezett zsinórban, így

Butto

értékesített hetesét, valamint ziccerét követően hosszú idő után újra vezetett a vendég csapat (18-20) Sierra továbbra is hozta a bravúrokat a kapuban, bár "kollégája", a francia

Gerard

sem maradt el tőle, Parrondo nagyon fontos két szélső góljával azonban már újra a Picknél volt az előny. (22-20) Sierra hetest is fogott a hajrában, a franciák pedig két támadást is elkapkodtak, így két góllal, 23-21-re nyerte meg harmadik hazai Bajnokok Ligája meccsét is a MOL-Pick Szeged, ezzel nyolc ponttal állt a csoportjában. Juan Carlos Pastor együttese kiválóan védekezett ma, az utolsó 12 percben csupán egyetlen gólt kapott francia riválisától, ugyanakkor Sierra kiváló teljesítménye is kellett ma a győzelemhez. A MOL-Pick Szeged a következő fordulóban ismét a francia bajnokkal játszik majd, ám ezúttal idegenben, a jövő szombati BL-csörtéig azonban vár még rá kedden egy mezőkövesdi bajnoki is.

VELUX EHF Bajnokok Ligája csoportkör, 5. forduló

MOL-Pick Szeged - Dunkerque (francia) 23 - 21 (11-10).

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3000 néző. Vezeti: Ivan Pavicevic, Milos Raznatovic (montenegróiak)

Pick Szeged:

SIERRA – Prodanovic, Zubai 2, Blazevic, Ilyés 1, KÄLLMAN 5, Mindegía 3.

Wyszomirski (kapus), BALOGH 7/3, BOMBAC 1 (1), Vranjes 1, Parrondo 2, Vadkerti A., Ancsin 1.

Juan Carlos Pastor.

Dunkerque:

GÉRARD – Tuati, Soudry, Lamon, AFGOUR 5, NAGY K. 3, BUTTO 8/4.

Grocaut 1, Mokrani, Causse 2, Pejovic 1, Paczkowski 1, Emone

Patrick Cazal.

5/4 ill. 6/4.

6 perc ill. 2 perc Juan Carlos Pastor:

"Nagyon jól védekeztünk az egész mérkőzésen, és a kapusteljesítményünk is jó volt. Az első félidőben akár nagyobb különbséget is kiharcolhattunk volna, de sokat hibáztunk támadásban, amit kihasználtak a franciák. Nagyon fontos, hogy nyugodtan tudtunk kézilabdázni, vissza tudtunk jönni a meccsbe. Az a csapat nyert, amely kevesebb hibát vétett a meccs végén. Nagyon fontos két pontot szereztünk, de tudjuk, hogy még csak a csoportkör felénél járunk, sok kemény meccs vár még ránk. Köszönjük a szurkolóink biztatását, azt, hogy ilyen remek hangulatot teremtettek, valamint az összes játékosomnak szeretnék köszönetet mondani, illetve az orvosoknak is szeretnék köszönetet mondani, akik "összetették" mára a játékosokat."

Patrick Cazal:

"Szoros, nagyon kemény meccs volt. Csalódott vagyok, hogy pont nélkül távozunk, ugyanakkor sok technikai hibát vétettünk. Bombac és a beállók kapcsolata jól működött, mi pedig úgy védekeztünk, mint a kisiskolás fiúk."

Niko Mindegía:

"Nagyon örülök a mai győzelemnek, viszont úgy érzem, nem ment ma jól a játék. Lőttem pár fontos gólt, de sok eladott labdám volt. Más meccs lesz Dunkerqueben, sokat kell javulnunk támadásban, biztos, hogy kemény csata lesz."

Nagy Kornél:

"Gratulálok a Szegednek! Szerintem nem volt jó meccs, jól védekeztek a csapatok, az a csapat nyerte meg a mérkőzést, amely kevesebbet hibázott. Van még mit gyakorolnunk a következő hétvégére, fel kell készülnünk a szegedi védekezésből. Csak ismételni tudom a két edzőt, a kevesebbet hibázó együttes nyerte meg a mai meccset. Ellenfélként is jó volt kifutni a pályára, fantasztikus a szegedi közönség."

VÉGE60' Még tizenkét másodperc van a végééig, Juan Carlos Pastor időt kér. Ezt már nagyon nehéz lenne innen elbukni. Mindegía lő mellé a figura végén, de ez már nem számít, nyert a MOL-Pick Szeged, 23-21 a vége! Nagyot küzdött ma ismét a Pick Szeged, de a hajrára összeálló kiváló védekezése győzelemhez segítette a mai napon a Dunkerque-el szemben, ezzel három hazai meccsből hármat nyer Juan Carlos Pastor csapata! 59' Bombac lövi fölé, azonban megtámasztják a levegőben. Sárgát kap a franciák edzője reklamálás miatt. Bombac durrant mellé, ezt most ki kell védekezni. MEGVAN! BALOGH MEGSZERZI! 58' Ismét támadó fault a franciáktól, Causse-t látták szabálytalannak. Källman kihagyja a ziccert, pedig szépen végigjátszottuk most, de Gerard véd. Az ellentámadás végén hetest kapnak a franciák, Butto érkezik, eddig jó százalékban dobta be a büntetőket, csak egyet rontott el ötből. SIERRA! SIERRA! Emberfeletti! MEgfogja a hetest! 56' Kulcsfontosságú gól lehet a következő, hiszen hárommal vezethet a Pick, vagy éppen egyre jöhet vissza a Dunkerque. VRANJES! Bombac pazar átadását dobja a kapuba, 23-20! Gyors válasz, Butto szerzi a 21. vendég találatot, 23-21. 55' Megint remek védekezés most összeállt a Pick védekezése. PARRONDO! Nagyon fontos gólt dob, kettővel vezet a Szeged, 22-20! SIERRA! Hát hanyadik bravúrja ma? Úgy fogja meg a labdát, mintha az a világ legtermészetesebb dolga lenne. 54' Kiváló védekezés, újabb belemenést tudnak kiharcolni középen Blazevic és társai, bravó! Bombac hatalmas lövése megy mellé. 53' Ellépték a franciák, átveheti a vezetést a Pick. PARRONDO! Ezt már nem hibázza el a szélről, bent van! 21-20! Időt kérnek a franciák, mínusz háromról vette át a vezetést a Pick Szeged. 52' Sierra! A legjobbkor! Élteti is őt a publikum. Ilyést a földre viszik, mint a cselgáncsban, van itt ma minden. Balogh lövése megy mellé, szoros emberfogásból, marad a 20-20. 51' BALOGH! Bravó! Elemi erővel lő kapura, Gerard csak beleérni tud, védeni nem, 20-20! Védekezz! 50' Hát ezt most ítélhették volna fordítva is,mert inkább foci zajlott középen, mint kézilabda, mégis a franciáké a labda, azonban megszerezzük! Parrondo megy fel a szélről, de Gerard véd, viszont marad a labda a Picknél, mert kiment az oldalvonalon túlra. 49' Belemenés! Az ikszért jöhet újra a Pick. Vranjest látják szabálytalannak középen, ez így nehéz lesz. 48' Vranjes bedobja, de a bírók nem adják meg, mondván rálépett a vonalra, viszont hetest dobhat Balogh: megugrasztja Gerardot, majd bedobja a bal felsőbe, 19-20! 47' Középen fegyelmezik meg Zubait és Grocaut a bírók, de eladjuk a labdát. Vészkapussal játszottunk, Vadkertin volt a trikó, ez most rosszul sült el, hiszen a csékának kellett volna védenie Butto könnyen belőtte a ziccert, kettővel vezet a Dunkerque, 4-0-s sorozatot produkálnak most a vendégek, mínusz kettőről most ők vezetnek két góllal, 18-20. Időt kér Juan Carlos Pastor. 46' Ilyés megy fel, de átlövése a kapu fölött köt ki. Paczkowski elcsúszik, támadhat a Pick. Mindegía vállalja el, de Gerard kitolja, majd Ancsin ütközik középen Mokranival, hetes a franciáknál, és két perc Ancsinnak. Jön a kapuba Wyszomirski: Butto bedobja a lengyel mellett, vezetnek a franciák, 18-19. 45' Hát ez érdekes, kisebb hezitálás után megadják Nagy Kornél gólját, Nagy talán a vonalra is lépett, de hogy ellökte Källmant, az biztos, viszont így döntetlen, 18-18. Zubai fordul be, majd pont fejbe dobja Gerardot, sportszerűen elnézést kér tőle. 44' Mindegía tör be, elesik, de semmi, jöhetnek a franciák. Vadkerti szabálytalankodik Pejovic-csal, akinek nagyon fáj az arca, hosszan ápolják a pályán, végül tudja folytatni a játékot, de előbb le kell mennie. 43' Mindegía! Óriási gól! Talpról a ficakba, bravó! 18-16! Ismét Afgour a bejátszás után, ez most könnyű gól volt, 18-17. 42' Ancsin bombáját kivédi Gerard. Afgour befordul ismét, a jó felépítésű beálló újabb gólját szerzi, ezzel csak egy közte, 17-16. 41' Ó! Causse ejtését húzza le könnyedén Sierra, azonban a montenegróiak hétméterest ítélnek, talán könnyű síp volt most ez... Butto a bal alsóba dobja a hetest, 17-15. 40' Sierra újabb bravúrja után Källman indulhat meg, aki be is lövi a ziccerét, nagyon jól játszik ma a svéd, 17-14! Időt kér Patrick Cazal. 39' Sőt, most az egyenlítésért támadhat a Dunkerque, miután láb miatt elvették a labdát a Picktől. Újabb belemenés, nem tud helyzetbe kerülni a francia csapat, ismét a Pick támadhat. Mindegía! Gerard kezei között lő a kapuba, 16-14! 37' Ez csak kapufa Buttótól, ismét meglehet a háromgólos előny. Ilyést biztatja kemény játékra Pastor mester, míg zajlik a törlés, majd Parrondo lő kapufát a szélről. Ellenben Pejovic visszahozza egyre a franciákat, 15-14. 36' Ilyés kiváló blokkja Nagy átlövésénél, már elég hosszú ideje támadnak a franciák, ez most mellémegy Pejovictól. Källman "úszik" a levegőben, és a hosszúba lő, 15-13! 34' Két gyors gólt szereznek a franciák, előbb Paczkowski, majd Butto is kihasználja ziccerét. Kár ezért, mert most ismét hárommal vezetett a Pick, azonban gyorsan zárkózott a Dunkerque, 14-13. 33' Zubai kap ismét egy remek bejátszást, és egy védővel a hátán is bedobja a felsőbe, 13-11! Passzív, elveszik a labdát a bírók a franciáktól. Ancsin! Ez igen! Óriási gól a hosszúba átlövésből, 14-11! 32' Nagyot birkózza le Ilyés, Nagy estében mellélő. Majd Afgour szerzi a vendégek első gólját a második félidőben, 12-11. 31' A második félidőt a Pick kezdi, még bő egy percig emberelőnyben játszhatnak Zubaiék. Bombac finom bejátszása Zubainak, aki hetest harcol ki, ismét Balogh áll oda: a bal felsőbe vágja a büntetőt, 12-10! SZÜNET30' Itt az első francia kiállítás, Grocaut és Vranjes találkoztak, emberelőnyben a Pick. Össze is szólalkozik a két játékos, Vranjes lezárja annyival, hogy illene elhagynia a játékteret a kiállított franciának. Ancsin megy fel, bombája azonban a reklámtáblán csattan, így ez a félidő vége. Egyetlen góllal, 11-10-re vezet a MOL-Pick Szeged a szünetben a Dunkerque ellen, akár többel is megléphetett volna Juan Carlos Pastor csapata az első 30 perc alatt. 29' Nagy lövését fogja Sierra, majd visszafele az induló Mindegíát öleli át nem túl barátian, de ez sem ér kiállítást a montenegróiaknál. Bombac nem tudta lepasszolni senkinek, jöhet a Dunkerque. Bombac Pejovic-csal szembeni szabálytalansága után kapnak hetest a franciák, Butto jön ismét: bepattintja, 11-10. 27' Ismét óriási füttykoncert, Källmant mintha megütötték volna, de ez nem zavarta Causse-t, aki felkanyarodik a szélről, és belövi Sierra mellett, 10-9. Balogh állítja vissza a kétgólos különbséget, ez már nagyon ránk fért, 11-9. 26' Ilyést lökik meg kicsit a levegőben, de nincs büntető. Még egy perc az emberhátrányból. Gyorsan kellett lőni, mert passzívot jeleztek a bírók, Ilyés vállalta el, de Gerard jól zárta a szöget. 25' Vranjes jól akarta, addig húzta azonban a labdát, amíg csak a kapufát találta el. Ahogy kiegészülünk, itt az újabb emberhátrány: Vadkerti keze találkozott Causse nyakával, ez két perc. Sierra ismét védeni tud, ezek sokat jelenthetnek a továbbiakban! 24' Vranjest lökték meg, jár a hétméteres, most Balogh lövi: bent van, leülteti a kapust Balogh, majd az alsóba lő, 10-7! Gyorsan jön a válasz Nagy Kornéltól, bombája az alsóban köt ki, 10-8. 23' Ezért nagyon-nagy kár, Nagy elrontotta a passzt, Bombac megszerezte, a meginduló Källmanhoz passzolt, aki a ziccerét Gerardba lőtte. Újabb támadó szabálytalanság a franciák részéről, egy emberhátrányos gól nagyon sokat jelenthet. 22' Mindegíának odacsapnak, elveszik a labdát a franciáktól, ez is támadószabálytalanság. Ilyés talpról veszi célba a jobb alsót, de Gerard lábbal megfogja. Parrondóé a meccs első két perce, emberhátrányban folytatja tehát a Pick. 21'Balogh tör be, de Gerard lábbal védi lövését. Nagyon kell a gól, mert a franciák kiegyenlíthetnek, pedig ugye néggyel is vezettünk. Ott is van! Ilyés lökete vágódik be a kapufáról, 9-7! 20' Sierra! Ezt is kitolta a felső sarok elöl. Majd Nagy Kornél száguld végig egy eladott labdát követően, de ellövi a kapu előtt keresztbe, túlhúzta a franciák magyarja. Bombac kockázatos passzát húzzák le, majd futtából lő óriási gólt Touati, 8-7. Időt kér Juan Carlos Pastor. 19' Jó a blokk középen Blazevictől, most azonban ott marad a rés: de Sierra kitolja Pejovic átlövését! Ilyés hát mögötti passzal játssza meg Källmant: először hibázik a svéd, ezt most Gerard fogja. 18' A Dunkerque-t edzőjét, Patrick Cazalt kell nyugalomra intenie a montenegróiaknak egy szabálytalanság után. Balogh kezére odacsapnak, ez még ebben a zajban is hallatszott. Källman! Már három gólos, remekül ment fel a szélről, 8-6! 17' Újabb hetest lőhet Bombac a fault után, de ezt most Gerard kezeibe lövi, a léc alól tolja fölé a francia kapus, majd Nagy Kornél tör be, és visszahozza egyre a franciákat, 7-6. 15' Nagyszerű kínai figura végén Mindegía dobja be, de nem adják meg a bírók, marad a 7-4, fütyül a csarnok. Nagy labdájába nyúl bele Källman, azonban a bejátszás nem jó, indulhat Butto, a lerohanás végén pattintva szerez gólt, 7-5. 14' Mindegía elcsúszik, a franciáké a labda. Újabb hetes, Afgour eddig jó formában, Zubai mellett harcol ki büntetőt. Butto elpattintja Sierra mellett, 7-4. 12' Támadószabálytalanságot látnak a montenegróiak, elveszik a labdát a Dunkerque-től. Källman először a kapufára lövi, de a kipattanó éppen Baloghoz jut el, aki az üres kapuba dobja, 7-3! Zsinórban ötödik gólját szerzi a Pick, úgy, hogy nincs francia válasz, 2-3-ról lett 7-3 az eredmény. Sierra! Egy újabb védés a spanyoltól, majd Ilyés lopja el a labdát, Källman abból a szögből már nehezen lőhetett volna gólt. 11' Sierra védi Nagy átlövését, akár hárommal is megléphet a Pick Szeged! KALLMAN! Remek mozdulattal teszi el a hosszú alsóba, 6-3! Időt kérnek a franciák. 10' A kapufáról jön vissza a franciák lövése, majd Källman is megszerzi első gólját, először alakul ki kétgólos különbség a meccsen, 5-3! 9' Nagy bejátszása nem jó, Mindegíaé a labda, aki Prodanovicot indítja, de nem tudja megfogni a labdát Prodanovic. Balogh! Hát ezt kegyetlenül bevarrta a léc alá talpról, először vezet a Pick, 4-3! 8' Mindegía játsza meg Zubait, aki elszakadt a védőjétől, és belövi a hatosról, 3-3! Blazevic is besárgul, érik a két perc, de eddig még nem volt kiállítás a meccsen. 7'Lamon kap sárgát, ismét Zubai harcolt hatalmasat középütt. Mindegía kezéből kiperdül a labda, végigroboghat vele Afgour, és belövi a ziccert, 2-3. Källman kap sárgát. 5' Afgour szerzi a második vendég találatot, Sierra erre mozdulni sem tudott, 1-2. Ilyés lövését fogja Gerard, majd Zubai ismétel,de ez is kijön a kapusról! Zubait rántják le középen, mi is lőhetünk egy hetest, Bombac áll oda: bedobja, Gerard lábai között! 2-2! 4' Butto szerzi a meccs első gólját, a rövidbe dobja Sierra mellett a szélről. Itt a válasz, Mindegía! Szépen tört be a spanyol, majd a léc alá bombázott, 1-1! 3' Sárgát kap Afgour. Még egy lap, ezúttal Nagy Kornélé a figyelmeztetés. KEresi a rést a Pick a falon, végül Balogh megy fel,de Gerard lábbal véd. 2' Hetes! Itt az első hétméteres, de Butto Sierra hathatós közreműködésével kihagyja! 1' Blazevic szerez labdát, majd Mindegía lövése a felső lécről pattan ki! 1' A franciák kezdték a meccset. 16:00 - Túl vagyunk a bemutatáson, Nagy Kornélt nagy taps fogadta a franciák részéről. Úgy tűnik, Bombac mégis tudja vállalni a játékot, pedig a szlovén bokasérülése komoly volt, de leült a padra. 15:50 - A szegedi vezérszurkolók képviseletében átadják október hónap legjobb játékosának járó díjat: az előző hónapban a szurkolók szavazatai alapján Dean Bombac bizonyult a legjobbnak. 15:40 - A két klub egyébként még soha nem találkozott egymással semmilyen kupasorozatban, így ma premierre kerül sor ebből a szempontból. A vendégeknél figyelnünk kell majd honfitársunkra, Nagy Kornélra, akinek veszélyes játékát a válogatottban követhettük a közelmúltban. 15:30 - Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, mi már itt vagyunk a helyszínen. A csapatok is melegítenek már, kis foci után immáron a kezekben a labda mindkét oldalon. A mérkőzés 16 órakor kezdődik!