Labdarúgás: mesteri kilencessel élre vágott a Sándorfalva + FOTÓK

2012. október 28., vasárnap

Nagyszerűen küzdő SZVSE-t fektetett két vállra Tóth János legénysége. Fodor Balázs és Major László találatai döntöttek, sorrendben kilencedik sikerével átvette a vezetést a Sándorfalva.

A mérkőzést az égiek nem fogadták kegyeibe: kellemetlenül szurkáló esőcseppeket szórt a szél az arcokba, s mindezt 4-5 fok „melegben” (itt ragadná meg a tudósító az alkalmat, hogy megköszönje sándorfalvi Fröhlich Tamásnak a sapkát és a gyúrónak, Vasas Tamásnak a közreműködést a kölcsön lebonyolításban). Eső ide, eső oda a játékosok motiváltan, nagy kedvvel vágtak bele a derbibe, öröm volt nézni a küzdelmet, a labdavesztés utáni visszatámadásokat, ahogy egyik fél sem ismert ma elveszett labdát. Az osztály két legfiatalabb gárdája mutatta ma meg, hogyan néz ki a megye első vonalában az NB-s iram. Külön dicséret érte nekik! És a játék? Azért sem kellett szégyenkeznie egyik csapatnak sem. Talán a Sándorfalva volt magához képest haloványabb a második félidőben. Az első 45 percben még meggyőző fölényt mutatott a hazai alakulat, ám ez a 60 minutumban már teljesen elapadt, s az utolsó negyed órában a SZVSE felé billent a labdabirtoklás, helyzetkidolgozások aránya. Már-már a levegőben lógott az egyenlítő találat, azonban hiába a ziccerek, a két védelem közül a sándorfalvi a kapu előtt magabiztosabbnak bizonyult. A mutatott teljesítmény alapján a vasutasoknak bizony kijárt volna az iksz, ahhoz azonban egy gólt legalább lőni kellett volna. A szöveg végi összesítés helyett röviden csak egy egyszerű szurkolói panelt idéznék: „jó kis meccs volt”.

A megyei I. osztály 11. fordulójában:

Sándorfalva SK - Szegedi VSE 2-0 (1-0).

Sándorfalva, 100 néző, vezette: Gera Ferenc (Kovács Attila, Gáleg Ferenc Lajos).

Sándorfalva:

Vasas - Bálint D., Grósz, Túri, Kanász, Molnár, Mihalkó M., Bitó R., Fodor (Major 70'), Gémes, Takács (Lippai 76'). Vezetőedző: Tóth János.

SZVSE:

Pluhár - Bálint D., Pécsek, Ágoston, Nagypál, Papp, Szántó, Busa (Kozma 65'), Szalma, Árva, Hegyesi Zs. Vezetőedző: Berki István.

Gólszerző:

Fodor B. (15'), Major L. (91') Tóth János:

"A kimaradt helyzetek és a pontatlan játékunk miatt izgalmasabb lett a mérkőzés, mint ahogy alakulhatott volna. Örülünk az újabb győzelemnek."

Berki István:

"Kiegyenlített találkozón tulajdonképpen helyzetek nélkül nyert a Sándorfalva. Fiatal csapatomnak még fejlődnie kell."

Érvényesült a papírforma, jó iramú és küzdelmes mérkőzésen a Sándorfalva 2-0-ra verte a SZVSE-t, minek köszönhetően sorrendben kilencedik győzelmével a megye I. tabellájának élére ugrott. A hazaiak a meccs nagy részében magabiztosan és taktikusan futballoztak. A vendég szegedieket is dicséret illeti, hiszen a második felvonás döntő részében bizony ők uralták a játékot, s igen közel álltak az egyenlítéshez. Rászolgáltak volna egy pontra, de összességében a Sándorfalva sikere sem érdemtelen.92. perc: Vége a mérkőzésnek. 91. perc: GÓÓÓL 2-0! Itt a slusszpoén, a második sándorfalvi gól. Bitó Róbert nyargalt előre a tizenhatoson belülre a jobb szárnyon, középre gurított, Major László becsúszva továbbította a jobb alsóba a labdát mintegy 8 méterről. 90. perc: Elkeseredett küzdelem az utolsó percekben. Gémes Bence nem tudott visszakanalazni egy előrevágott labdát a pályára. 88. perc: A csereként beállt Lippai a szegedi Bálint Dániellel csapott össze. Előbbi az első faultért, a második pedig kakaskodásért kapott sárga lapos figyelmeztetést. 86. perc: Pécsek Tibor kapott sárgát egy kemény belépőért, miközben a hajrára mintha ki tudott volna jönni a szorításból a Sándorfalva. 82. perc: Újabb szegedi lehetőség maradt ki. Labdaszerzésből gyorsan tört előre Árva, 17 méterről tűzte rá, Vasas nagyszerű mozdulattal szedte ki a bogyót a jobb alsóból. Hatalmasat vetődött a kapus, kicsit ápolni is kellett, de szerencsére rendbe jött. Aktív a SZVSE, egyre jobban beszorítja ellenfelét. Elégedetlenkednek a hazai nézők, hiszen lóg a levegőben az egyenlítő gól. Igazság szerint nem látszik a csapatok tabellán elfoglalt pozíciói közötti különbség... 80. perc: Gémes 22 méterről, balról végezhetett el szabadrúgást. Megpattant a laszti a sorfalon, Pluhár visszavetődve, bravúrral öklözte ki a zsugát. 78. perc: Papp Ádám 30 méteres átlövése kellemetlenül csusszant meg a kapu felé, Vasasról először kijött, másodjára rávetődött a hálóőr. 76. perc: Takács Renátót Lippai Dániel váltotta a sándorfalviaknál. 75. perc: A középkörből magas, hosszú indítást kapott Árva, aki ki tudott lépni, de mellel rosszul tette maga elé a zsugát, amit így Vasas kapus mellre tudott venni a tizenegyespontnál. Ezt követően a másik oldalon Gémes a balösszekötő helyén indult meg, két védő között tört be a tizenhatoson belülre, akasztották, el is esett. A bíró ezúttal is a vonalról ítélt szabadrúgást. Ezt Mihalkó legurítása után Gémes 22 méterről vágta fölé-mellé jobb külsővel. 70. perc: Cserélt a Sándorfalva is: Major László érkezett a gólszerző Fodor helyére. 68. perc: Ziccerben léphetett volna ki Gémes Bence, de lesen állították meg. A támadó elrúgta a labdát, fegyelmezetlenségét sárga lappal honorálták. Ebben az időszakban elsősorban a hazai térfélen zajlik a játék, most a sándorfalviak álltak vissza, s építenek kontrákra, míg a vasutasok járatják többet a labdát. 65. perc: A szegediek hajtották végre az első cserét: Kozma Szilárd váltotta Busa Bencét. 63. perc: Mezőnyjátékkal múlnak a percek, keresik a fogást egymáson a csapatok. Az imént Árva húzott előre a bal oldalon, de nem sikerült beadni a játékszert. Picit mintha aktívabba lenne a SZVSE, mely megpróbál pontot menteni. 60. perc: Mihalkó Máté kapott forintos labdát, a tizenhatos vonalánál balra vezette befelé, majd a szöget záró kapus mellett a hosszút vette célba. Pluhár lábbal védett. 57. perc: Mindkét fél részéről nagy munkában a védelem. Hegyesi és Árva összejátéka után alakulhatott volna ki lehetőség, de egy csel után Árvát szerelték a sándorfalviak. Aztán beszorultak a szegediek, két szögletet is hárítaniuk kellett. Előbb Molnár Dániel átlövése csusszant meg egy védőn, majd Fodor 17 méterről tüzelt fölé. 52. perc: Válaszként Hegyesi húzott el a bal oldalon, majd az érkező Papp elé centerezett, ő egy pattanás után 17 méterről szúrta rá, éppen Vasas kezébe. Rendkívül fontos, ki szerzi majd a következő gólt (reméljük, lesznek még találatok), hiszen a vasutasok egyáltalán nem mondtak még le a pontszerzésről. Ha egyenlíteni tudnának, az bizonyára szárnyakat adna nekik, ugyanakkor a második sándorfalvi találat adott esetben akár végleg el is döntheti a három pont sorsát... 50. perc: A felvonás első helyzete egy rosszul sikerült felszabadítás után adódott. Gémes Bence jobb külsővel tálalt Takács Renátó elé, aki balról tört be a tizenhatoson belülre, majd 14 méterről a hosszú sarkot vette célba. Pluhár bravúrosan, lábbal védett. 46. perc: Megkezdődött a második játékrész. A szünetben egyik mester sem cserélt. SZÜNET!45. perc: A felfutó szegedi belső védő, Pécsek Tibor lapos, ravasz lövését előrevetődve csípte el a magabiztos Vasas hálóőr. Közben már szakad az eső, ami egyre inkább zavarja a srácokat. A szünet menti meg őket, lehet beszaladni az öltözőbe. 43. perc: Hatalmas helyzetet hagytak ki a vendégek! Hegyesi Zsolt tört ki középen egy nagyszerű labdával, Vasas Gábor kapus kifutott elé, s a csatár nem tudta elrúgni alatta a bogyót. 16 méterről gurította rá a szegedi játékos, a portás a tizenegyesponton "ült rá" a lasztira. 41. perc: Jó ütemű kiugratást kapott a gólszerző, Fodor, védőjével futott versenyt, áthúzta a zsugát embere lábai között, tisztára játszotta magát, majd miután a nehezebb feladatot megoldotta, 16 méterről fölé durrantott. 38. perc: Gyakori szabálytalanságok tördelik a folyamatos futballt. A szegediek számtalan taktikai faulttal állítják meg a sándorfalvi támadásokat a saját térfelükön. Mihalkó Máté ebben a pillanatban 23 méterről tűzött rá egy szabadrúgást, Pluhár gyors vetődéssel kotorta ki a jobb alsóból. Közben elkezdett szemerkélni az eső, egyre többször csúszik meg a labda is a műfüvön. 32. perc: Kiegyenlítődött a játék az első félóra végére. A hazai gárda jeleskedik többet a támadásszervezésben, ám sok labdaszerzés dicséri a SZVSE középpályás védekezésének hatékonyságát, s a gyors kontrák most veszélyesebbek, mint a sándorfalvi építkezések. Az előny ugyanakkor a narancssárga-kékeknél van, s ez nyugodttá teheti őket. 28. perc: Hegyesi Zsolt ismét a főszereplő! Balról kapta a zsugát Szántó Dánieltől, majd középen tört előre, 18 méterről tűzte rá. A labda a bal kapufa belső éléről Vasas Gábor kapus mögött egészen a másik kapufáig gurult végig, ám végül megúszta a Sándorfalva. 25. perc: Árva lépett volna ki a leshatárról, két védő között ügyes csellel verekedte át magát, mikor Túri Bálint buktatta a tizenhatos vonalánál. A vendégek büntetőt reklamáltak, de a játékvezető szerint az eset még kívül történt. Papp Ádám az ígéretes helyzetből gyengén lőtt, a sorfalat találta telibe. 20. perc: Szép kontrát vezettek a vendégek. Hegyesi tört előre a megszerzett labdával, majd a bal szárnyon üresen induló Szalma Gergely elé tálalt, az asszisztens viszont lest intett, ezzel meg is akadt az akció. A játék képe egyébként változatlan, a hazaiak irányítanak, de egy-egy gyors ellencsapásra Hegyesi vezérletével a szegediek is képesek. Küzdelmes meccset vív a két roppant fiatal legénység, élvezetesek a kemény párharcok. 15. perc: GÓÓÓL 1-0! Vezet a Sándorfalva, nem bírta a nyomást a SZVSE. Mihalkó passzolt befelé balról, középen, 20 méterre a kaputól Fodor Balázs érkezett, s kapásból, külsővel, laposan kilőtte a jobb alsót. Pluhár belekapott, de nem tudott menteni. A 18 éves futballistának ez volt a második találata ebben a szezonban. 14. perc: Gémes Bence rontott ziccert! Saját térfeléről kapott hosszú előreívelést nem tudott levenni a tizenhatosnál, így a kapus elcsípte előle a lasztit. 13. perc: Egy beívelés után lefejelt labdára Kanász N. László érkezett, 20 méterről szúrta rá kapásból, kísérlete centikkel szállt a szegediek felső kapufája fölé. A Sándorfalva akarata érvényesül, de a SZVSE még állja a sarat. 10. perc: Hosszan előrevágott labdára Fodor Balázs startolt, Pluhár kifutva, fejjel tisztázott előle. Nagyszerű ütemben hagyta el a ketrecet a portás. 6. perc: Az első nagyobb lehetőséget a hazaiak puskázták el. Mihalkó Máté bal oldali szabadrúgása élesen tekeredett a szegedi kapu felé, a fejek fölött átszálló zsuga meglepte Pluhár Gábor kapust, aki lábbal hárított. A kipattanót a sándorfalvi Bálint Dániel sodorta mellé. Jóval többet birtokolják egyébként a játékszert most már a narancssárga-kékek. 3. perc: A vendégek vezették az első ígéretes támadást. Hegyesi Zsolt a félpályáról indította a leshatárról induló Árva Istvánt, aki a jobbösszekötő helyén tört előre, majd a tizenhatos vonalánál centerezni igyekezett, ezt azonban szögletre mentették a védők. A korner után felszabadult a hazai kapu. Közben szomorúan állapítjuk meg, hogy a barátságtalan időjárás bizony sok nézőt otthon tartott, szűk százfőnyi publikum figyeli a történéseket. 1. perc: Narancssárga-sötétkék szín-összeállítású mezben és nadrágban, fekete sportszárban a sándorfalviak, a szegediek pedig kék-fekete csíkos mezben, fekete nadrágban és kék sportszárban lépett pályára. A vasutasok kezdték a találkozót Hegyesi és Árva révén. 13.50: Köszöntjük olvasóinkat Sándorfalváról! A mérkőzést az esőzés ellenére remek, gyakorlatilag tökéletes állapotban lévő műfüves pályán rendezik. A szezon során először közvetítünk igazán kellemetlen, hűvös, szeles időjárásban. Jellemző, hogy a hazai együttes a fűtött öltözőben végezte a nyújtást, s csak szűk negyedórával a kezdés előtt jött ki a szabadba. Hamarosan kezdünk!

Hatalmas lehetőség előtt áll az előző kiírás ezüstérmese: a Sándorfalva vasárnap átveheti a vezetést a megyei I. osztályú bajnokságban. Szombaton ugyanis az Algyő 3-2-re nyerte az Ásotthalom elleni fordulatokban gazdag rangadót, így 26 pontjával az élre vágott, megelőzve a 25 pontos Ásotthalmot, illetve Kiskundorozsmát, mely együttes december 1-jére halasztotta az UTC elleni meccsét. Tóth János legénysége jelenleg 24 pontjával a negyedik pozícióban tanyázik, ám amennyiben érvényesíti a papírformát, s behúzza a Szegedi VSE elleni hazai találkozóját, új éllovast köszönthetünk. Érdemes néhány szót szólni a sándorfalviak eddigi produkciójáról, hiszen sajátos utat jártak be ebben a kiírásban. Az első két mérkőzésüket úgy veszítették el (odahaza a Dorozsmával, majd idegenben a Csanádpalotával szemben), hogy még gólt sem rúgtak. Azt követően viszont valósággal megtáltosodtak: zsinórban nyolc(!) összecsapáson hagyták el győztesen a játékteret, 27 alkalommal találtak az ellenfelek hálójába, s mindösszesen 6 gólt kaptak. Sorrendben a Röszke, a Bordány, a Csongrád, a HFC II., a Tápé, a Kistelek, az UTC és az FK 1899 Szeged gratulálhatott nekik, úgy, hogy az utolsó négy alkalommal négy találatig meg sem álltak Gémes Bencéék. Ha már az ifjú csatárt említjük, ő csapata legjobb góllövője, eddig 9-szer volt eredményes, Mihalkó Máté 6, Takács Renátó 4 góllal követi a házi listán. A vendég SZVSE rendkívül megfiatalított együttese ellenben igencsak botladozik, három vereséggel a háta mögött érkezik Sándorfalvára, úgy, hogy 7 pontja pillanatnyilag a tizennegyedik helyre elegendő. A szegediek számára még látótávolságban van a biztonságot jelentő első tíz, ám a feljebb kapaszkodáshoz győzelmekre, mondjuk ki: bravúrokra lenne szükségük. Az FK 1899 Szeged elleni szeptember 30-i 4-2-es diadal óta a Nagymágocs, az Ásotthalom és az Algyő is elkapta a vasutasokat, akik ugyan rossz passzban vannak, ám gárdájukat roppant ügyes, gyors, tehetséges fiatalok alkotják (például a már 6 gólnál járó Szalma Gergely), akik bármikor képesek lehetnek egy nagy dobásra. Miért ne éppen Sándorfalván okoznának bravúrt Berki István fiai? Visszatekintve még a közelmúltra (hiszen az előző szezonban mindkét csörtéjüket élőben közvetítettük), a 2011/12-es bajnokságban először Szegeden mérte össze tudását a két alakulat. 3-1-es vendégsiker született, Hegyesi Zsolt találatára a túloldalon Bitó Attila, Gémes Bence és Mihalkó Dávid felelt. Tavasszal Sándorfalván 4-1-re győztek a hazaiak. A sándorfalvi gólokon ekkor ugyanaz a hármas osztozott, Gémes (2), Bitó A. és Mihalkó D. révén már 4-0 volt az állás, mikor Simon István szépíteni tudott.