Hátország: hatossal zárta az őszt a SZEOL-SZVSE-ifi

2011. december 6., kedd

A mórahalmi kiütéses győzelem azt jelenti, hogy a pályán a szegediek szerezték a legtöbb pontot - a zöld asztalnál viszont még veszíthetnek, s nem is keveset...

Utolsó fordulójához érkezett a hétvégén a megyei I. osztályú ifjúsági bajnokság. Az idei kiírásban 17 csapatosra bővülő pontvadászat záróakkordja kissé belenyúlt a teremtornák szezonjába, emiatt több csapatnál ütötte fel fejét a létszámhiány. A szegedieknél jó pár játékos iskolai focibajnokságokon kötelező jelleggel szerepelt, többek között emiatt is egy teljesen új, nyolc serdülőkorú játékosból álló kezdő tizenegy lépett pályára a hazai környezetben idáig százszázalékos teljesítményt nyújtó Mórahalom otthonában. A Homokhátság és talán a megye egyik legjobb pályája az év ezen szakaszában is kifogástalan állapotban várta a csapatokat, de az időjárásra sem lehetett panasza a kilátogató maroknyi nézőnek. A meccset a vendégek kezdték jobban, az első percekben az ő akaratuk érvényesült, s az ezen a napon kiváló formában és nagy kedvvel játszó fiatal csatár,

Varga Richárd

találatával a 14. percben már meg is született vezető góljuk. A találatot gyors és pontos passzok sorozata előzte meg, kissé "futsalos" megoldásokra emlékeztető akcióból. Kevesebb mint 10 perc múlva a csapatkapitány,

Papes Béla

duplázta meg a szegediek előnyét, a hazai védelem egy szöglet után került bajba, a rossz felszabadítás után lőtte ki a kapu alsó sarkát a vendégek karmestere. Egy szerencsétlen mozdulat után

Nagy Ádám

maradt lent a földön, így a SZEOL-SZVSE egyik alapembere már a 32. percben elhagyni kényszerült a pályát, helyére a "kötények" mestere,

Harmat Gábor

állt. Még mielőtt kiegészültek volna a szegediek a sérülést követően, a Mórahalom szépített, ezzel visszahozva magát a meccsbe. A félidő utolsó percei a hazai csapatról szóltak, több veszélyes helyzetet is ki tudtak alakítani az új posztján debütáló

Rózsa Dániel

kapuja előtt, ám találatot már nem jegyezhettünk ebben a játékrészben. A második félidő kezdetét jelző sípszó után megint csak a vendégek vették magukhoz a kezdeményezést, ezúttal alig 10 perc kellett az újabb két találatra, előbbinél Varga Richárd önmaga második gólját jegyezhette, két percre rá az ifiben először kezdőként szerepet kapó - de azzal nagyon jól élő -

Horváth Csaba

vette be a Mórahalom kapuját. Nem adták fel a hazaiak,

Pipicz Tamás

szépített egy kiugratás után, és avatta föl a vendégek félidőben csereként beálló hálóőrét,

Faragó Norbertet

. Az elkövetkező 10 percben több nagy helyzet is adódott a vendégek támadói előtt, azonban nem sikerült gólt szerezni. A 71. percben eldőlni látszott a mérkőzés sorsa,

Varga Krisztián

hátulról csúszott

Törköly Tamásra

, miután a játékvezető nem ítélte meg az ellene elkövetett - egyébként egyértelmű - faultot, ez a megtorlás jellegű megmozdulás egyből piros lapot eredményezett, jogosan. Az emberhátrányba kerülő Mórahalom nem bírta tovább állni a sarat, nagyrészt az ő térfelükön folyt a játék, a 82. percben Harmat Gábor találata háromgólosra növelte a szegediek előnyét, majd a lefújás előtt nem sokkal Törköly Tamás szabadrúgása szedte ki a pókot a rövid felsőből. A vége 6-2 a SZEOL-osok javára, ezzel a győzelmével a Tisza-parti csapat gyűjtötte a pályán a legtöbb pontot a Csongrád megyei ifjúsági bajnokságban az őszi szezonban. A SZEOL-SZVSE 39 ponttal áll az élen, megelőzve a 37 pontos Algyőt és Tápét, valamint a 36 pontos Sándorfalvát. Könnyen elképzelhető azonban, hogy az elmaradt SZEOL-SZVSE - Sándorfalva meccset 3-0-lal a vendégek kapják meg, illetve egy győzelmét is elveszítheti a szegedi gárda a megengedettnél több cseréje miatt...

A megyei ifjúsági bajnokság 17. fordulójában:

Mórahalom VSE - SZEOL-Szegedi VSE 2-6 (1-2).

Mórahalom, vezette: Hegyesi Gábor, Boldog János. Mórahalom: Ótott - Kovács Sz. - Pataki S. (Szekeres A. 55'), Balogh R., Takács B., Babarczi Z. - Malatinszki D. (Dobó Sz. 70'), Szűcs Á. (Balogh N. 46'), Pipicz T. (Kiss T. 60'), Enyedi Á. (Csurgó R. 85') - Dobák A., Varga K. Edző: Tandari Zoltán.

Rózsa D. - Németh R., Papes B., Szántó D., Báló M. (Sípos Á. 55')- Nagy Á. (Harmat G. 32'), Báló R., Váczi T. (Faragó N. 46') - Horváth Cs., Varga R., Törköly T. Edző: Kiss Máté.

Varga K. (30'), Pipicz T. (60'), illetve Varga R. 2 (14', 54'), Papes B. (22'), Horváth Cs (52'), Harmat G. (82'), Törköly T. (87').

Kiállítva:

Varga K. (71')

Jók (szegedi részről):

Papes Béla., Szántó Dániel, Báló Richárd., Horváth Csaba. A meccs legjobbja: Varga Richárd. Kiss Máté:

"Szép játékkal magabiztos győzelmet arattunk egy nehéz pályán, ahol nem sok csapatnak termett babér az ősz folyamán. A célunk az volt, hogy jó kedvvel zárjuk az őszt, elégedettek lehetünk, nemcsak a mai győzelmünk miatt, hanem a mögöttünk lévő fél év munkája miatt is."