Női futball: nem jutott a csillagokig a SZAK + FOTÓK

2011. október 16., vasárnap
Az előző fordulóban a bajnok MTK-t is legyőző, trónfosztásra készülő csapatot, az Astra-Bíró-Kert FC-t látta vendégül a Szegedi AK NB I-es női labdarúgó-együttese. Az Astra bajnokesélyeshez méltó magabiztossággal kezdte a mérkőzést, és a hazai védelem bizonytalankodását kihasználva Sebestyén Györgyi révén már a 6. percben megszerezte a vezetést (0-1). A SZAK mezőnyben sokat ütközve igyekezett tördelni a játékot, a vendégeknek ennek ellenére viszonylag gyorsan sikerült tovább növelniük előnyüket, válogatott csatáraik közül előbb a 16. percben Fogl Katalin, majd pár percre rá Dombai-Nagy Anett talált be (0-3). Noha ezzel gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés, mindennek dacára a hazai csapat szívósan küzdött, és Zimányi Kovács Anikó révén több alkalommal az ellenfél kapujáig is eljutott, gólt azonban nem sikerült szerezniük a szegedi lányoknak. Megnehezítették azonban a bajnokesélyes dolgát, mezőnyben kiegyenlítettebbé vált a játék, a vendégeknek minden labdáért meg kellett küzdeniük. Fordulás után hasonló felfogásban lépett pályára a szegedi csapat - kellemetlen ellenfélnek bizonyult annak ellenére, hogy nagyrészt védekezésre kényszerült. Az Astra egyszer-egyszer ritmust váltott, és ennek eredményeként az 56. percben Dombai-Nagy újra betalált Horváth Melinda kapujába (0-4), a végeredményt pedig Fogl Katalin állította be a 82. percben, amikor Dombai-Nagy egyéni akcióját követően a kapufáról kipattanó labdát a hálóba továbbította (0-5). Az Astra vitathatatlanul megérdemelten nyerte a meccset, hiszen jó százalékban használta ki helyzeteit, és más ritmusban, tudatosabb és pontosabb összjátékot produkálva érvényre juttatta nagyobb tapasztalatát. Azonban a szegedi csapat sem vallott szégyent, a válogatottak egész sorát felvonultató vendégek ellen a nagyobb rutint kemény, férfias játékkal igyekeztek ellensúlyozni Szalai Ágnesék. Most két hét szünet következik a bajnokságban, majd október 29-én az ugyancsak bajnokesélyes szombathelyi Viktória látogat a Felső Tisza partra.

Női labdarúgó NB I, 9. forduló:

Szegedi AK - Astra-Bíró-Kert FC 0-5 (0-3) Szeged, Felső Tisza parti stadion, 100 néző. Vezette: Szalai Sz. (Széll, Somodi) SZAK: Horváth M. (Németh Zsa. 75') - Szalai, Kardos, Németh Zsó. (Lipták 53'), Dóczi, Szil (Boros 65'), Horváth H., Miklós, Zimányi Kovács, Baksa, Papp. Vezetőedző: Cserenkó Szabolcs. Astra: Kovács K. - Vidács, Pincze, Molnár J., Megyes, Sebestyén (Pintér 78'), Szabó B., Halászi (Németh D. 70'), Dombai-Nagy, Fogl, Üveges (Külüs 60'). Vezetőedző: Dombó János. Gólszerzők: Sebestyén (6'), Fogl (16', 82'), Dombai-Nagy (20', 56'). Cserenkó Szabolcs: "Az erősebb csapatok ellen gólkülönbségben megmutatkozik a tudásbeli különbség. Nagyon bosszantó, hogy ismét az első percekben sikerült gólt kapnunk, kapusunk és a védelem nem állt a helyzet magaslatán, ez pedig megadta a mérkőzés alaphangját. Sajnos a lányok nem tudtak kellően felpörögni, bár ennek ellenére voltak gólszerzési lehetőségeink. Most, hogy minden csapattal játszottunk, látszik, hogy szükségünk lenne 2-3 klasszis játékosra és akkor jóval előrébb is juthatnánk a tabellán. Jön két hét szünet, szükségünk is van rá, de dolgozunk tovább!"

Páter Fit-Well-Nagypáli – 1. FC Femina 1-2 (0-0) MTK Hungária FC – Viktória FC 0-0 UTE – Győri Dózsa SE vasárnap 15 óraSzerdán játszották: Nyíregyháza Spartacus FC – FTC 0-4 (0-2)