Futsal: SZTE EHÖK-iksz Monoron

2011. április 11., hétfő

Döntetlent játszott az SZTE EHÖK SE Monoron a férfi futsal NB II Keleti csoport 19. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén. A vendégeknek kétgólos hátrányból felállva sikerült a pontmentés. Az UTC a fordulóban szabadnapos.

Ősszel magabiztos, 9-4-es győzelmet aratott az egyetemi csapat hazai környezetben, így az öt nap alatt a második szegedi ellenféllel megküzdő, s hétfőn az UTC-vel szemben Szegeden hősies harcban éppen csak alulmaradó Monornak volt miért visszavágnia Herczeg Gáboréknak. Ennek megfelelően a hazai gárda kezébe is vette az irányítást, és a hétfői, Csonka-szakközépiskolabeli mérkőzésen is remekül játszó

Papp Krisztián

6. percben szerzett góljával meg is szerezték a vezetést. (1-0) Az egyenlítés nem sokat váratott magára,

Bullás Imre

a 10. percben mattolta

Spenger Szabolcsot

, a hazaiak kiváló hálóőrét (1-1). Ezt követően hosszú időre lenyugodtak a hálók, az első félidő második és a második félidő első tíz-tíz perce nem hozott gólt. A hajrára azonban megélénkült a meccs és felpörögtek az események, az amúgy sem unalmas voltáról híres futsal általános játékképének megfelelően. A 32. percben a hazai cséká,

Hajducsi Péter

, majd két minutával később a rutinos

Szőke Tamás

csipkézte ki Gombos Viktor hálóját, ezzel kétgólos előnybe hozva a hazaiakat (3-1). Ám mielőtt a monoriak végképp beleélték volna magukat a péntek esti ünneplésbe,

Major György

a 36. percben szépített, pár pillanattal később pedig az EHÖK csapatkapitánya,

Herczeg Gábor

egyenlített, kialakítva a 3-3-as végeredményt. A szerzett egy ponttal az SZTE EHÖK egy hellyel feljebb lépett a tabellán, s jelenleg a Szentest megelőzve a hetedik. Jóllehet csak egy pont az előny a megyei riválissal szemben, mivel a Kurca-partiak a forduló hétfői játéknapján a Nagykáta otthonába látogatnak, van esélyük az előny megtartására Türk Balázséknak.

Férfi futsal NB II Keleti csoport 19. forduló:

Monori SE - SZTE EHÖK SE 3-3 (1-1)

Monor, Szterényi János Szakközépiskola tornaterme, 100 néző. Vezette: Laczkó Z., Kozma Z., Mohácsi I.