Vízilabda: a második negyedben veszített az Universitas (FRISSÍTVE) + FOTÓK

2011. február 9., szerda
Hétgólos vereséget szenvedett az idei év első tétmérkőzésén a Taylor&Nash Universitas Szeged női vízilabdacsapata az ob I középszakaszának 3. fordulójában a Dunaújvárosi Főiskola csapatától. Primász Ágnes akárcsak ősszel, ismét öt gólt lőtt, Kasó Orsolya pedig elképesztő formában védett. Az őszi hazai vereség után idei első mérkőzésén vissza akart vágni a dunaújvárosiaknak az Universitas, ám már a kezdéskor látszott, hogy a nagy akarat kapkodással párosulva jóra nem vezet. A játékvezetők számos kontrát fújtak a hazaiak ellen az első percekben ám ezt nem tudták kihasználni Drávucz Ritáék, s végül a hazaiak jutottak előnyhöz, a 3. perc végén Poszkoli Rita vette be Varga Zita kapuját (1-0), majd nem sokkal később Keszthelyi Rita növelte az előnyt. A szegedi lányok végül Drávucz Rita révén, Ács Tímea büntetőhibáját követően, ötméteresből szerezték meg első találatukat (2-1). Sajnos a felzárkózás öröme mindössze nyolc másodpercig tartott, ekkor Dalmády Petra vétett hasonlóképp a szabályok ellen, s a megítélt büntetőt Keszthelyi értékesítette (3-1). Primász Ágnes gólja a 7. percben már három gólos hazai előnyt jelentett, szerencsére Drávucz jól ismert fel egy emberelőnyös lehetőséget és felzárkóztatta a csapatot (4-2). A második játékrészben Dalmády Szandra révén a vendégek hozták el a labdát, ám a válogatottban Szlovákia ellen féltucatszor eredményes Tóth Ildikó ezúttal kihagyta centerből. Pillanatokkal később kettős fórba került a hazai csapat, miután Tóth Petra és Lengyel Dominika is a kiállítás sorsára jutott, ám szerencsére Berta Blanka ellen kontrát fújtak a bírók. A 10. percben ugyanő volt aki miatt ismét büntetőhöz jutott Godova Gábor együttese, melyet Drávucz biztos kézzel értékesített. Ezután azonban hengerelt a Dunaújváros: Poszkoli zsinórban háromszor mattolta Vargát, majd Primász illetve Zsámbok Lili talált be egy-egy támadás végén, a szünet előtti kegyelemdöfést pedig Kovács Dóra emberelőnyös gólja adta meg (10-3). A találkozó ezzel gyakorlatilag el is dőlt... Ám hátra volt még két negyed, s a szünet utáni folytatás biztatónak tűnt, hiszen előbb Dalmády Petra majd Makra Melinda váltott gólra egy-egy fórt, ám Primász akciógólja újra hatra növelte a hazai előnyt (11-5). Röviddel ezután őrült egy perc következett: Tóth Ildikó fórból és centerből talált be, igaz közben Zsámbok és Primász is eredményes volt egy-egy hazai támadás végén. Négy gól esett 49 másodperc alatt - ilyen intenzitással talán még nem potyogtak a gólok a szezon egyik találkozóján sem (13-7). Sajnos az adok-kapokkal nem lett előrébb a szegedi együttes, sőt, Primász újabb gólja után visszaállt a hétgólos különbség. A negyed vége előtti félperc fergeteges hajrájával, Drávucz és Dalmády Szandra két kihasznált emberfórjával azonban sikerült 14-9-re módosítani az eredményt. Az persze erősen kétséges volt, hogy a csapat egyenlíteni tudna-e innen, de erre a kérdésre gyorsan csattanós választ adott Keszthelyi, aki Miklós Dóra szabálytalansága után értékesítette a dunaújvárosiak második ötméteresét (15-9). Tóth Petra újabb emberelőnyből meglőtte a Szeged tizedik találatát, azonban többre már nem futotta, Berta Blanka és Kovács pedig lőtt még kettőt, így maradt a félidei különbség, ma héttel volt jobb a Dunaújváros. Idei első tétmeccsén az Universitas nem tudott mit kezdeni a címvédő hatékony védekezésével. Centerposztról mindössze egyszer sikerült gólt szerezni, hat a hat elleni játékban pedig egyszer sem - ebben óriási szerepe volt a hazaiak hálóőrének, Kasó Orsolyának is. Primászék az első negyedben megalapozott, majd a másodikban megerősített magabiztossággal, a szünetben sejthető biztos győzelem tudatában bátran vállalhatták be a keményebb védekezést (az első félidőben hatszor kerültek emberhátrányba, a másodikban tízszer) és a kiállításokat. A harmadik és negyedik játékrészben az Universitas emberelőny-kihasználása 60%-ra javult, a különbségen azonban ez már nem módosított. Védekezésben van mit javítani, s bár a BVSC elleni jövő szerdai (19 óra) hazai találkozón aligha kell féltenünk a csapatot, a dunaújvárosi teljesítménynél sokkal jobbra lesz szükség. A gólkirálynői címért versengő Universitas-lányok közül már Drávucz Rita a legeredményesebb, ám mai négy gólja is mindössze a negyedik helyre elég egyelőre a kecskeméti Mészáros Kitti (47), a ma három találatot szerző dunaújvárosi Keszthelyi Rita (45), és az egri Kertes Anna (35) mögött. Dalmády Petra Primász Ágnessel holtversenyben a hatodik (31-31 gól). Következő középszakaszbeli mérkőzésüket február 16-án szerdán este 19 órától vívják a Godova-lányok az újszegedi sportuszodában a BVSC együttese ellen.

Női vízilabda ob I középszakasz (1-6. helyért), 3. forduló:

Dunaújvárosi Főiskola - Universitas Szeged 17-10 (4-2, 6-1, 4-6, 3-1) Dunaújváros, Fabó Éva uszoda, 200 néző. Vezette: Horváth Cs., Füzesi Zs. Dunaújvárosi Főiskola - DVCSH - Corner Ékszer: KASÓ - Menczinger, Keszthelyi 3, PRIMÁSZ 5, Berta 1, Huszka, POSZKOLI 4. Csere: Polák, Ács, Kovács D. 2, Zsámbok 2, Kotsidou. Vezetőedző: Mihók Attila. Taylor&Nash Universitas Szeged: Varga - Dalmády Sz. 2, Dalmády P. 1, DRÁVUCZ 4, Tóth I. 2, Hegedűs, Tóth P. 1 Csere: Lengyel Dominika, Miklós, Lengyel Dorottya, Makra 1, Gundl (k), Lengyel A., Schneider Vezetőedző: Godova Gábor. Gól - emberelőnyből: 9/6, ill. 16/7. Ötméteresből: 2/2, ill. 2/2. Kipontozódott: Ács (19'), Huszka (25'), ill. Drávucz (29') Sárga lap: Godova Gábor (29') Godova Gábor: "Nem voltunk egyenrangú ellenfelei a Dunaújváros csapatának. Csak a harmadik negyedtől sikerült olyan támadásokat vezetni, amilyeneket szerettünk volna már az elején is, viszont a védekezésünk elejétől a végéig nem úgy működött, ahogy gyakoroltuk. Javulnunk kell, mert ez a teljesítmény jövő héten a BVSC ellen Szegeden sem lesz elég."

Felsőház (1-6. helyért): BVSC-Zugló Diapolo – Brit női válogatott 10-11 (február 5-én játszották) ZF-Eger – Hungerit-MetalCom Szentesi VK 10-9 (Az egriek az utolsó másodpercben szerezték meg a győzelmet Antal Dóra ejtéséből.)Alsóház (7-11. helyért): Héraklész Utánpótlás Válogatott I. – Honvéd ELTE POLO 20-15 (január 22-én játszották) UVSE-Salamander – Héraklész Utánpótlás Válogatott II. 13-11 (Az újpestiek 9-11-ről fordítottak az utolsó negyedben.)

A női vízilabda ob I középszakasz felsőházának (1-6. helyért) jelenlegi állása: