Labdarúgás: nem bírt egymással a Szőreg és az Algyő + FOTÓK

2010. október 17., vasárnap
Két feljutásra is esélyes csapat mérte össze tudását a megyei II. osztály Homokháti csoportjában. Az Algyő próbált pontokat rabolni Szőregen, és bár a végére a vendégek kettős emberelőnyben futballoztak, kénytelenek voltak osztozkodni a pontokon a hősiesen küzdő Szőreggel.A labdarúgó megyei II. osztály 10. fordulójában:Szőregi RSE – Algyő SK 3-3 (2-1). Szőreg, 100 néző, vezette: Fazekas Imre. Szőreg: Szendrei – Sajtos, Méreg, Gyenes, Németh, Varga Z., Móra, Csikós, Váczi, Tóth T. (Papp), Drágity. Vezetőedző: Tóth Tamás. Algyő: Udvari – Szigeti, Gábor, Békési, Horváth (Molnár), Fejes (Gonda), Hadár, Bogdán, Farkas, Szabados, Koza. Vezetőedző: Takács Zoltán. Gólszerzők: Váczi 2, Gyenes, illetve Gábor, Szigeti, Hadár. Bár a lefújást követően a hazai szurkolók, főleg a kiállítások miatt, nehezményezték a játékvezető tevékenységét, összességében azonban le kell szögezni, hogy nem ezen múlott a meccs kimenetele. Fordulatos, izgalmas összecsapást láthatott a közönség, ahol az első húsz perc a Szőregé volt, de egy szabadrúgást követően, a szétnyíló sorfal miatt felzárkózott az Algyő, és elkezdtek higgadtan futballozni. A döntetlen a játék egészét tekintve igazságosnak mondható. Tóth Tamás, a Szőreg edzője: "A kiállítás nagymértékben befolyásolt a játékot, ha 11-en maradunk, simán nyerünk. De utólag azt kell, hogy mondjam, elégedett vagyok az egy ponttal, hiszen az Algyő-Szőreg párharc két meccsből áll, és mi Algyőn nyertünk, úgyhogy összességében mi jöttünk ki több ponttal a küzdelmünkből." Takács Zoltán, az Algyő trénere: "Rosszul, álmosan kezdtük a találkozót, de sikerült átvennünk az irányítást, meg is fordítottuk a meccset, sajnos a végén egy peches szabadrúgásgól miatt elvesztettünk két pontot. Meg kellett volna nyernünk ezt a mérkőzést." Online tudósításunk:90+1: Vége a mérkőzésnek. 90. perc: Kontrákkal a Szőreg is próbálkozik, néha kijön a szorításból még kettős emberhátrányban is. 86. perc: Kapujához szegezték a hazai csapatot. A hajrá kérdése az, hogy vajon elég lesz-e ez néhány perc, hogy kihasználják, s góllá váltsák a kettős emberelőnyt az algyőiek. 82. perc:Kiállítás ismét! Gyenest utánrúgásért kapott második sárgával kiállították. Kilenc emberrel a Szőreg nehéz véghajrá elé néz, lelkesedés ide vagy oda... 79. perc: GÓÓÓL! Váratlanul egyenlített a Szőreg. A tizenhatos vonalánál szabálytalankodtak Váczi Bélával szemben, a szabadrúgást a sértett a jobb felső sarokba csavarta; 3-3. (Ismét változhat a játék hangulata...) 75. perc: Uralja a meccset az Algyő, a Szőregnek nem sok ereje maradt változtatni, könnyedén, magabiztosan futballoznak a vendégek. 70. perc: Algyői csere, Fejes helyett Gonda jön be. 69. perc: GÓÓÓL! Hadár Attila góljával vezet az Algyő. Egy védelmi hiba után a tizenhatos bal oldalánál kilépett a rutinos támadó, és a 10 méterről leadott erős, lapos lövésébe Szendrei csak beleérni tudott, 2-3. 65. perc: Nagyon szép támadásokat vezetnek az algyőiek, a hazaiak minden erejüket a védekezésre fordítják, érik az újabb vendéggól. 60. perc: Egy Hadár-kapufát jegyezhet az Algyő. A támadó 10-11 méterről a jobb alsó sarok felé lőtt, s a labda a vasról pattant tovább. Csak az a néhány centi hiányzott... 54. perc: GÓÓÓL! Kiegyenlített az Algyő. A védelemről kipattanó labdát Szigeti Tamás rúgta meg kapásból, s iszonyatos nagy gólt vágott 30 méterről a hosszú sarokba, a bőr lefelé csapódva, középmagasan ért hálót; 2-2. 51. perc: Támadnak az algyőiek, de még helyzetig nem tudtak eljutni. 48. perc: A Szőreg kezdte a második félidőt, a szünetben mindkét csapat cserélt. A vendégeknél Horváth helyett Molnár állt be, a hazaiaknál pedig Papp jött be Tóth T. helyett. 45+1 perc: Vége az első félidőnek. Összességében elmondható, hogy igazi rangadóhoz méltó mérkőzésnek az első 45 percén vagyunk túl. Két feljutásra is esélyes csapat küzdelmének az izgalmas folytatása következik majd a szünet után. 43. perc:Kiállítás! Egy kakaskodás után a Szőreg csapatkapitányának, Mórának kellett elhagynia a pályát. (Érdekesség: a Szőreget zsinórban a harmadik mérkőzésen sújtják kiállítással.) 40. perc: GÓÓÓL! A tizenhatos körívéről, húsz méterről, középről kapott szabadrúgást az Algyő. Gábor Zoltán a szétnyíló sorfal tagjai között rúgta el a labdát, a kapus tehetetlen volt; 2-1. 35. perc: Ígéretes kontrát vezetett az Algyő, az utolsó pillanatban tudták a kivágni a védők a labdát a kiugró Bogdán elől. 30. perc: Az Algyőnek ismét adódott egy lehetősége: Gábor szögletet követő fejesét a gólvonalról vágta ki egy védő. 24. perc: Parázslik a hangulat, amiről az erélytelen játékvezetés is tehet. A feszült hangulat miatt félő, hogy eldurvul a meccs. Az Algyő egyelőre nagyot küzd, de nem tud "gólközeli" távolságra kerülni a szőregiek kapujához. 19.perc: Feljött az Algyő, megpróbál változtatni a mérkőzés menetén, több támadást is kidolgozott. Bogdán kétszer is jó helyzetből lőhetett, Szendrei kapusnak kellett bizonyítania képességeit. 14. perc:GÓÓÓL! A félpályáról íveltek előre a szőregiek egy szabadrúgást, amit Váczi Béla a tizenhatos vonalán csúsztatott tovább, az érkező Gyenes János pedig senkitől sem zavartatva, öt méterről lőtt az algyői kapuba; 2-0. 10. perc:GÓÓÓL! Egy jobb oldali támadás után szinte minden szőregi támadó lőhetett a tizenhatoson belülről, Drágity, Tóth T. és Móra próbálkozásait háromszor is bravúrral ütötte ki Udvari. A tűzijátékot végül Váczi Béla váltotta góllá, ő már közvetlen közelről nem hibázott, és a kapuba passzolta a bőrt; 1-0. 6. perc: A hazaiak továbbra is támadólag futballoznak, egy az alapvonalról a hosszúra ívelt labdát Drágity fejelt kapura, a veszélyes fejest magabiztosan védte az algyői hálóőr. 2. perc: Egy 17 méteres szabadrúgást mesterien csavart a jobb fölső irányába Váczi, de Udvari nagy bravúrral mentett. A hazaiak fehér felsőben, kék nadrágban és sportszárban, a vendégek pedig zöld-fehér-fekete színösszeállításban játszanak. Rendkívül szoros a mezőny a megyei II. osztály Tisza-Maros csoportjában, hiszen az első teljes kört, azaz kilenc fordulót követően az első nyolc helyezett öt(!) ponton belül található. A listavezető HFC II. ráadásul szombaton kikapott Fábiánsebestyénben, így szokás szerint újabb átrendeződés várható. A játéknapot megelőzően a Szőreg a második helyen áll, csak rosszabb gólkülönbséggel szorult a vásárhelyiek mögé. 17 pontot gyűjtöttek, míg a vendég, a harmadik helyen álló Algyő 14-et. A két csapat az augusztusi első fordulóban már összemérte erejét, akkor Algyőn Váczi Béla 25. percben szerzett góljával a szőregiek tudtak győzni. Egyébként is nagyon ellentétesen rajtoltak: a Szőreg első három mérkőzését nyerte, utána torpant meg kicsit, míg az algyőiek csak a negyedik összecsapásukon tudták megszerezni első sikerüket, azóta viszont kapaszkodnak fölfelé. A vendégek egyébként igencsak bevásároltak a nyáron, céljuk egyértelmű: osztályt szeretnének váltani. Ennek érdekében leigazoltak két rutinos harcost, Hadár Attilát a Tisza Volán SC-től és Gábor Zoltánt Sándorfalváról. Hozzájuk került a SZVSE két meghatározó játékosa, két fiatal tehetség, Udvari Tamás kapus és Szigeti Tamás is. Hadár egyébként hét góllal vezeti a góllövőlistát a szőregi Drágity Dusán (ő is megfordult a Volánban) és az újszentiváni Papp Ádám társaságában. Múlt hétvégén a Szőreg 3-2-re kapott ki Fábiánsebestyénben, míg az Algyő Székkutason nyert 4-1-re. Abból a szempontból is ők várják kedvezőbb előjelekkel a találkozót, hogy a hazaiaknál két eltiltott is akad: Kucsera Pétert két hete, Jankó Gábort egy hete állították ki, előbbit október 25-ig, utóbbit október 18-ig "meszelte el" a fegyelmi bizottság.