Az idei, jubileumi évad a koronavírus miatt késve indult az Eötvös cirkusznál, így a szokásoktól eltérően nem tavasszal, hanem nyár végén érkeztek Szegedre. – Készen álltunk az évad indulására, Kecskeméten az első előadásunkat tartottuk volna, amikor bejött a rendelet a korlátozásokról. Úgy döntöttünk, hogy azonnal lemondjuk az előadásokat, ottmaradtunk Kecskeméten és vártunk a társulattal. Bár rövidebb leállásra számoltunk, végül 4 hónap után indulhattunk újra – meséli Eötvös Loránd cirkuszigazgató. Mint mondja, volt némi aggodalmuk, hogy nem jön majd a közönség az újraindulásnál, de ez oktalan volt, sokan választják kikapcsolódásnak a cirkuszt.
– A társulat magja, aki építi a sátrat, a marketinggel foglalkozik, az állandó artista produkciókat cseréljük, mert minden évben ugyanazokat a városokat érintjük, így meg kell újulnunk. A saját házi produkcióink maradnak, de ott is mindig változtatunk egy kicsit, hogy mást kapjanak a nézők, mint az előző évben – avatott be a műsor összeállításába Eötvös Loránd. A cirkuszigazgató büszke arra, hogy a szakmában jó hírük van, így sok neves artista küldi el jelentkezését, és szívesen is jönnek fellépni.
A nézőknek nem csak a porondon kínálnak élményt, a szünetben az előadáson fellépő elefántok hátára is fel lehet ülni egy közös fénykép erejéig, vagy szintén a műsorban látható oroszlánfókákkal is fotózkodhatnak. Utóbbiaktól még egy igazi fókapuszi is „begyűjthető”.
Aki járt már az Eötvös cirkuszban, az tudja, hogy Eötvös Loránd két kislánya évek óta szerepel a műsorban. – Felemelő érzés, ugyanakkor feszült is vagyok, mivel nem veszélytelen a produkció. Egy levegőszámot mutatnak be, természetesen biztosítva vannak, egy szivacsra esnének, ha baj lenne, de ez soha nem fordult még elő. Egészen más érzés, amikor a gyerekeimnek tapsolnak a nézők – mondja a büszke apuka. Azt is elárulta, hogy idén januárban a Budapesti Nemzetközi Cirkuszfesztiválon a legfiatalabb résztvevői voltak a lányai, a közönség állva tapsolta meg a 11 és 8 éves lányokat.
A cirkusz idei műsorában 15 artista dolgozik, a háttérben 3 ember segíti az előadást. A felszereléseket, a művészeket összesen 22 autó szállítja, több fellépő művész a családjával járja az országot. A cirkuszi sátrat másfél nap alatt állítják fel, a bontással viszont 4–5 óra alatt végeznek. A fellépők közül többükkel az előadás előtt és a szünetben is találkozhat a közönség, mivel besegítenek a büfében vagy éppen a nézőtéren a munkába. A cirkuszigazgató – aki vattacukrot árul, ha nincs a manézson – azt mondja, hogy mindez azért van, mert az így megspórolt pénzt is az előadásra költik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.