Kultúra

Mozaikok a magyar sajtó történetéhez - Miklós Péter könyvét mutatták be Kecskeméten

Mozaikok a magyar sajtó történetéhez - Miklós Péter könyvét mutatták be Kecskeméten

2017. január 27., péntek
Mozaikok a magyar sajtó történetéhez - Miklós Péter könyvét mutatták be Kecskeméten
emlekpont_kecskemet_11

Miklós Péter történész, a hódmezővásárhelyi Emlékpont vezetője A Kecskeméti Lapok története (1868–1956) című könyvét mutatták be a kecskeméti Katona József Könyvtárban. A tavaly megjelent százötven oldalas munka kecskeméti és budapesti levéltári dokumentumok, valamint a Kecskeméti Lapok című újság valamennyi lapszáma áttanulmányozásának eredményeként jött létre, s ez az első kismonográfia, amely a „hírös város" sajtótörténetével foglalkozik.

„A Kecskeméti Lapok a város első sajtóterméke volt. Történetének nagy periódusa a tizenkilencedik század utolsó harmada, valamint a Horthy-korszak. A lap kiadásának hosszú ideje alatt több politikai ideológia mellett állt – hiszen előbb szabadelvű, majd függetlenségi, később keresztény nemzeti, végül kisgazda alapállású volt –, de mindig a kecskemétiek érdekeit igyekezett képviselni" – fogalmazta meg

Miklós Péter

, aki évekig kutatta a lap históriáját. Az újságnak olyan jeles szerzői voltak, mint

Kosztolányi Dezső, József Attila, Móricz Zsigmond, Németh László

. Szerkesztői és munkatársai között pedig ott találjuk

Hornyik János

kecskeméti főjegyzőt, akadémikust és

Tóth Lászlót

, a város polgármesterét is. A Katona József Könyvtár helyismereti gyűjteményének munkatársa,

Katona Tibor

által szervezett könyvbemutatón jelen volt a mind a mai napig megjelenő Kecskeméti Lapokat 1989-ban újraindító Lovas Dániel újságíró is, aki a könyvet méltatva kijelentette: a csaknem százötven éves, patinás lap egykori minősége és igényessége példa lehet a kecskeméti sajtó mai munkatársainak is.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.