A Szegedi Dóm Látogatóközpontban november 26-án este Csanád Béla pap-költő halálának huszadik, születésének kilencvenedik évfordulójára emlékeztek. A teológia professzora, a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége alapítója a Tisza-parti városban tanított 1958 és 1963 között. Költészetének sok jelentős darabja itt íródott.1963-ban jelent meg Pacsirta, szállj! című kötete.
A Szeged-Csanádi Egyházmegye rendezte az irodalmi-zenei emlékestet jeles művészek közreműködésével:
Tokody Ilona
Kossuth- és Liszt-díjas operaénekes
Kodály
,
Sugár Rezső
és
Schubert
dalokat énekelt,
Szabó Gabi
színművésznő és
Mécs Károly
Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész, a Nemzet Művésze
Csanád Béla
verseit mondta,
Szauer Bianka
, a Kis Virtuózok műsorából ismert, tizenkét éves tehetség, hárfán játszott. A költőt
Tóth Sándor
József Attila- és Pro Cultura Christiana-díjas költő, irodalomtörténész méltatta. Elmondta:
Csanád Béla
alkotói munkásságát mindeddig nem értékelte mélyebben az irodalom-történet, tartozik tehát az utókor ennek a jelentős költészetnek a részletes vizsgálatával. Rónay László, Szeghalmi Elemér és Tarbay Ede nevét említette, akik kis esszékben foglalkoztak a költővel. Szóvá tette, hogy Csanád Béla a liturgia és a teológia pasztorális irodalmát is gazdagította, és a szentek életének példáit állította könyveiben a gyermekek elé. Alapítója volt a Jel és az Aranyág folyóiratoknak. Összegyűjtött versei Kenyér és Bor címmel 2002-ben jelentek meg a Jel és a Szent István Társulat kiadásában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.