Kultúra

A 17. Vásárhelyi Kerámia Szimpózium kiállítása az Emlékpontban

A 17. Vásárhelyi Kerámia Szimpózium kiállítása az Emlékpontban

2015. május 7., csütörtök
A 17. Vásárhelyi Kerámia Szimpózium kiállítása az Emlékpontban
17_Keramiszimpozium_EP_01

2014 őszén tucatnyi hazai és két külföldi kerámiaművész alkotott öt héten át Hódmezővásárhelyen, a 17. kerámia szimpózium keretében. A művészek város inspirálta alkotásaiból május 8-án, pénteken 17 órakor nyílik beszámoló kiállítás az Emlékpont "Galéria" kiállítótermében. Köszöntőt mond Miklós Péter, az Emlékpont intézményvezetője, a tárlatot Csenkey Éva művészettörténész nyitja meg. A vernisszázson közreműködik Borsos Annamária Príma-díjas zongoraművész.

A Pünkösd vasárnapjáig megtekinthető kiállításon

Antal András

,

Albert Ildikó

,

B. Kovács Emőke

,

B. Kovács Katalin

,

Jáger Margit

,

Kerezsi Györgyi

,

Kertész Géza

,

Kiszely Mária

,

Krajtsovits Margit

,

Pannonhalmi Zsuzsa

,

Eva Pelekova (Cz)

,

Serge dos Santos (Fr)

és

Tuza László

mintegy hetven alkotását tekintheti meg művészetkedvelő közönség. A bemutatkozó tárlat anyagát rendező Pannonhalmi Zsuzsa keramikusművész, elmondta, hogy a HÓD–MEZŐ–VÁSÁR–HELY téma választásának egyrészről a város népszerűsítése volt a célja, másrészről a szó etimológiájával foglalkozott. A szimpózium, mely ez évben lesz "nagykorú", kiváló lehetőséget biztosít a művészeknek, hogy az anyaggal és technikával kísérletezve formálják művészetüket - emelte ki a Ferenczy Noémi-díjas érdemes művész. Antal András formajátékból álló plakett sort mutat be, melyeken anyaggal, színnel és felületváltásokkal kísérletezett. A HELY kérdésével foglalkozott, az univerzum és a galaxisok világát jelenítette meg Krajtsovits Margit, míg Tuza László témája a MEZŐ a virágai voltak, Albert Ildikó és Jáger Margit pedig kedves, játékos HÓD ábrázolásokat készített. Kiszely Mária belsőépítészt a gyárakban használható anyagok fogták meg, ezeket felhasználva változatos növényi motívumokat alkotott. Kerezsi Gyöngyit a Csomorkányi templomrom ihlette meg, Az út vége és Angyalfej című munkáit a HELY szakrális szelleme hatja át. Kertész Géza ötvösművész porcelán kanna tanulmányokkal kísérletezett. B. Kovács Emőke a vidéki életet jelenítette meg figuráival, míg hód kompozíciója az állatra utal; testvére, Katalin sok kísérletet folytatott a színekkel, Lépésváltás címet viselő műve szimbolikus jelentésű. A szimpózium két külföldi résztvevője közül a cseh Eva Pelekova a város és a hely fogalmát elemezte sötét-világos ellentétre épülő alkotásaival. A Hódmezővásárhely francia "kerámia" testvérvárosából érkezett Serge dos Santos szilíciumkarbiddal és porcelánnal építette munkáit. A szimpóziumot szervező Pannonhalmi Zsuzsa, Ferenczy Noémi-díjas érdemes művész "Bástya" című, hódvárra is emlékeztető munkáját kísérletnek szánta; ez egy gáz-redukciós kemence első próba darabja volt.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.