Október 23-án, délután 15 órakor nyílt meg Szentesen a Művelődési és Ifjúsági Házban a XX. Alföldi Fotószalon.
A XX. Alföldi Fotószalonra beérkezett alkotásokat
Kasza Gábor
,
Király László György
és
Szamódy Zsolt Olaf
, a Magyar Fotóművészek Szövetségének az elnöke zsűrizte. Idén 93 alkotó 441 beküldött munkája közül választották ki a kiállításra szánt közel hatvan képet, illetve a díjazottakat.
Díjazottak:
I. díj
Német Gabriella
(Csongrád) - Vilhelmina; Ludmilla (kollekciódíj 2 képre) II. díj
Nagy István
(Szentes) - Jelkép – Postaláda; Jelkép – Padlás (kollekciódíj 2 képre) II. díj
Tarjáni Antal
(Tatabánya) - Vízparton; Kikötőben; Csővonat; Energia (kollekciódíj 4 képre)
Különdíj:
Albert Béla
(Kiskunfélegyháza) - Karácsony I., Karácsony II., Karácsony V. (kollekciódíj 3 képre)
Kozma Anita
(Szentes) - Várjuk a tavaszt
Kovács Csaba
(Dunakeszi) - 93 nap szolárgráfia; 45 nap szolárgráfia; 64 nap szolárgráfia; 89 nap szolárgráfia (kollekciódíj 4 képre)
Nagy Krisztián
(Nagykőrös) - Dilemma; Ruha nélkül (kollekciódíj 2 képre)
Papp Elek
(Nagykőrös) - Cigány vajda, Egy szem fog, Miért ? (kollekciódíj 3 képre)
1980-ban indult a most is tartó sikeres kiállítás-sorozat. Az induláskor még Csongrád Megyei Fotókiállítás volt a neve, majd 1981-től Dél-Alföldi Fotószalon néven rendezték meg. 1990-től az egész alföldi területen csak ez az egy fotókiállítás biztosított évente rendszeres bemutatkozási lehetőséget a fotósoknak, ezért az alföldi fotóklubok vezetőivel megegyezve 1995-től Alföldi Fotószalon néven rendezik meg a kiállítást. 2010-ig az ország alföldi részéről vártuk a fotósok képeit, 2011-től viszont bárki küldhet fotókat a pályázatra lakóhely megkötés nélkül. Az Alföldi Fotószalon célja, hogy a művészi igénnyel készített fotóknak megjelenést biztosítson minden évben a legmagasabb szakmai szinten megrendezett fotópályázaton. A fotópályázat zsűrizésére professzionális fotóművészeket kérnek fel, akik a tudásukkal a legjobb alkotásokat választják ki a beküldött fotókból. Az utóbbi években egyre több a fekete-fehér fotó a beküldött képek között. A kétezres évektől sok új, autonóm művészi szemléletet tükröző alkotás került falra. Egyedi kézműves fotográfia segítségével elkészített művészképeket is szívesen választ be a zsűri a kiállítási anyagba. Így megjelentek az igényes argentotípia, cianotípia, sópapír, olajnyomat, pigment nyomat, nitrotranszfer eljárással készült, esetleg camera obscurával fényképezett fotográfiák a digitális képek mellett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.