Csongrád megye bronzkori kincseiből nyílt tárlat pénteken a Móra Ferenc Múzeumban. Emellett egy fotókiállítás segítségével Afrika mesés tájait is megcsodálhatjuk itt.
Nemcsak a piramisok lábánál, de itt Csongrád megyében is értékes kincseket rejt a föld a régészek számára. Ezt igazolja a Móra Ferenc Múzeum 4000 év – 2000 km című kiállítása is, melynek anyagát egykor Szeged és környékének ásatásairól gyűjtötték össze. A bronzkori tárgyak szervesen kapcsolódnak a múzeum nagyszabású
, hiszen abból az évezredből származnak, amikor az ókori egyiptomi kultúra legnagyobb virágzását élte. A helyi leletek között felfedezhetünk állatfogakból készített nyakéket, és díszeket és ékszereket. Megtekinthetők azok a csónak alakú aranycsüngők, melyeket 3500 éve egy támadás elől rejthettek el, de tulajdonosuk már nem tudott visszamenni értük, így azok évezredekig a föld oltalma alatt várták a régészeket. Szerepel továbbá több ezer éves tűzikutya is, melyet a kipattanó parázs ellen, a hő megtartására használtak.
Lajkó Orsolya
kiállítását péntektől tekinthetjük meg a Móra-múzeum épületében.
A régészeti tárlat felvezetéseként egy fotókiállítást is megnyitott
Fogas Ottó
múzeumigazgató, melynek főszereplője Fekete-Afrika nagyon is színes világa. A National Geographicnak is dolgozó
Lantai-Csont Gergely
egy 11 országot érintő utazásra indult a kontinensre, melynek bőséges fotósterményéből került ki az itt látható válogatás. Címéül az "Eltűnő Núbiát” választotta, pedig legtöbb időt - közel egy hónapot - Szudánban töltött a fotós, ahol megörökítette a sivatag lakóit, régészeti kincseiket és életmódjukat egyaránt. Fotóin felfedezhetjük a magyarábokat is - egyes elméletek szerint ők a mohácsi vészt követő török dúlás magyarlakta területeiről elhurcolt emberek leszármazottai.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.