Acél és vas alkatrészekből, ipari alapanyagokból készült szobrokat állítottak ki a Dóm térre csütörtökön. A IX. Kecskeméti Acélszobrászati Szimpozium műalkotásait kortárs művészek, szobrászok álmodták meg, modern technikai berendezésekkel öntve lelket a hideg fémbe.
A KÉSZ Csoport kecskeméti acélszerkezet-gyártó telephelyén kilencedik alkalommal rendezték meg a fémszobrászok nemzetközi találkozóját idén júniusban. A művészek számára az országban egyedülálló lehetőség nyílt, hogy a telepen lévő alapanyagok teljes arzenálját a művészet szolgálatába állítsák: acél és vas hajlott elképzeléseik szerint, modern szobrokat formázva. A fémek megmunkálásához a KÉSZ csoport eszközparkja és szakemberei is a segítségükre voltak - plazmával, lánggal vágták és hegesztették a tárlatot.
"A szocializmus ideje alatt inkább jellemző volt, most azonban már ritkaságszámba megy, hogy üzletemberek pénzt és időt áldozzanak elsősorban szellemi hozadékot termelő alkotásoknak. Ezért is nagyon értékes ez a kiállítás, amely változatos témáival és határtalan szabadságával üde, színes foltja a kortárs művészetnek" - árulta el portálunknak
Nagy T. Katalin
művészettörténész. A tárlat egyben érdekes találkozása az ipari munkának és a szobrász művészetének, bizonyos elképzelések megvalósítása különösen nagy kihívást jelentett a szakembereknek. "
Baditz Gyula
művének, a Katicabogárnak egy hengerelt, cső alakú fém szolgált alapjául, melyet a művész szeretett volna oválissá tenni. Egy elsőre egyszerűnek gondolt terv végül feladta a leckét a munkásoknak is, a közös munka azonban mindkét félnek hasznos tapasztalatokkal szolgált" - mesélte a művészettörténész.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.