Egy magyar írja az első facebookos regényt. A közösségi portálon készülő mű szerzője Téglásy Gergely, aki 1970-ben született Budapesten és aki íróként, illetve kommunikációs szakemberként dolgozik hazánkban és Ausztriában.
Téglásy Gergely
TG monogrammal publikál és a Bécsi Egyetem színház-, film- és médiatudományokat tanult, majd számos cikket írt. Ezután lefordította
Thomas Bernhard
Ein Kind című művét magyarra, majd színházi darabokat és forgatókönyveket írt. A nevéhez fűződik a Merlin International Theater, a budapesti Abovo Kiadó, valamint számos cég megalapítása. "20 éven át foglalkoztam különböző szövegekkel és kommunikációval, s a lányom egyszer megkérdezte: léteznek történetek a Facebookon? Szerettem volna valami újat alkotni és ez a vágyam sokkal erősebb volt a félelemnél. A japán mobilregények meglehetősen sikeresek és ezt nagyon érdekesnek találom. Az irodalom már önmagában is egy kísérlet és az új csatornákkal, illetve formákkal is kísérletezik. Minden olyan dolgot csodálatosnak tartok, amely a banális leírások helyett új gondolatokat ébreszt" - jelentette ki a Zwirbler nevű mű szerzője. Téglásy Gergely elmondta, hogy bár a regény majdnem kész van és akár 420 betűs részekre is fel lehetne darabolni, de semmiképpen sem ez volt az eredeti célja, ráadásul ebben az esetben a mű igen unalmassá válhatna és neki sincsenek jövőbelátó képességei. Aki nyomon követi a Zwirblert, az láthatja, hogy az eddigi fejleményeket az internetezők befolyásolhatták. "A felhasználók könnyen a mű és annak végkifejletének részeseivé válhatnak. Elég csak meglátogatniuk a zwirbler.com-ot, majd onnan felkeresni a Facebook oldalát és máris elolvashatják a történetet vagy akár megjegyzéseket is fűzhetnek hozzá. Különböző napszakokban írom a regényt és figyelemmel követtem Marcel Magis Twitter-regényét is. A mikroblog-szolgáltatáson azonban még nehezebb írni, hiszen ott még kevesebb karakter áll rendelkezésre. A kész művet alighanem ki fogom adni könyvként is, ezt több látogató is szeretné és meg is lenne a piaca" - tette hozzá az író. Téglásy Gergely végül leszögezte, hogy az internet mindenkit szerzővé és kiadóvá tett, ennek minden előnyével és hátrányával együtt. (Forrás:
)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.