Halálának negyvenedik évfordulóján, csütörtökön avatták fel Vlasics Károly festőművész emléktábláját egykori szegedi lakóházánál.
A Bagáry-ház falán elhelyezett mészkő táblát és a domborműves bronz portrét
Kalmár Márton
szobrászművész terve alapján
Fritz Mihály
készítette.
Apró Ferenc
művészeti író avatóbeszédében elmondta,
Vlasics Károly
1882-ben született Szegeden, festeni is a Tisza-parti városban kezdett el tanulni, első mestere
Károlyi Lajos
volt. Az első világháborút követően kapcsolódott be tevőlegesen is a helyi művészeti életbe. Feleségével együtt nyitott egy kis üzletet, amely hamarosan a szegedi és környékbeli festők találkozóhelye lett.
Móra Ferenc
és
Juhász Gyula
baráti köréhez tartozott. 1947-ben csaknem száztagú festőiskolát indított, amely abban az időben az ország egyik legnagyobb művészeti szabadiskolája volt. Ebből alakult ki a híres Szegedi Képzőművész Kör, ahol Vlasics Károly -
Tápai Antal
társaságában - egészen 1968-as haláláig fáradhatatlanul dolgozott. Sok fiatal tehetséges szegedi festő - köztük
Dér István, Zoltánfy István, Zombori László
- pályafutása indult innen. Vlasics Károly festményein általában az alföldi, Tisza-parti részleteket, finoman megfigyelt utcai, piaci és munkás jeleneteket rögzített. Alkotásai évtizedeken át szerepeltek a helyi tárlatokon.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.