A nem éppen izzasztó interjú első fele azzal telt, hogy Botka László "jó szokásához" híven - megfeledkezve a közös tehervállalásról - a kormányzati elvonásokra panaszkodott, és szinte minden erejével azt a látszatot próbálta kelteni, mintha a kormány nem törődne Szegeddel és a szegediekkel. Ezt a kommunikációs akciót legutóbb egyébként Tápai Péter, a szegedi fidesz alelnöke árnyalta meglehetősen konkrétan, pontos összegekkel egyetemben:
A napokban Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő is azt álllította Szegeden, hogy a kormány nem tesz politikai különbséget kormánypárti és ellenzéki önkormányzatok között, így Szeged is ugyanúgy számíthat rájuk. Amit pedig Botka László "elvonásként" szokott említeni, az az a pénz, amire a kormány azt mondja, inkább az embereknél, vállalkozásoknál hagyta a járvány legnehezebb hónapjaiban (mert például nem kellett befizetni valamilyen jogcímen az önkormányzat kasszájába).
A szokásos mederben haladt a műsor, majd huszonhat perc elteltével nem várt esemény történt: a riporter a Naturtex-beruházás kapcsán megemlítette, hogy ritkán fordul elő olyan esemény szerinte, amikor kormányzati és ellenzéki politikusok egymás mellett állnak egy ügyben. Akik esetleg nem tudnák miről van szó, a 3,8 milliárd forintos fejlesztéshez az állam 1,4 milliárd forint támogatást nyújtott, amiért cserébe a cég kötelezettséget vállalt 164 munkahely megőrzésére, illetve 150 új munkavállaló foglalkoztatására.
– válaszolt a polgármester némileg paradox módon, hiszen egészen odáig szapulta a magyar kormányt, mintha muszáj lenne.
Botka László aztán hamar észbe kapott és korrigált: futballozott, egyházazott és oligarcházott egy kicsit, nehogy a végén még árnyalt képet kaphassanak a szegedi közszolgálati televízió nézői.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.