A csütörtöki Kormányinfón a Miniszterelnökséget vezető miniszter ugyanis megkérdőjelezte Németország jogállamiságát, és arról is beszélt, hogy „a XX. században volt totalitarizmus, ami Németországból indult, nem szeretnénk, ha a XXI.-ben is lenne”. A Reuters cikke szerint a német külügyi tárca vezetője mindennemű nemzetiszocialista vádat elutasít.
Mint ismert, a magyar kapusedzőt, Petry Zsoltot azután rúgták ki a berlini Hertha BSC-től, hogy a Magyar Nemzetnek interjút adott. Magával az interjúval még nem is lenne baj, de a sportoló kritizálta Gulácsi Pétert, a magyar válogatott és az RB Leipzig kapusát, amiért Gulácsi korábban kiállt a szivárványcsaládok mellett. Petry Zsolt ugyanakkor a bevándorlás-politikáról úgy vélekedett, hogy nála ez az „erkölcsi leépülés megnyilvánulása”.
Közben Marcus Jung, a Hertha BSC szóvivője elmondta, hogy a klub „aktívan támogatja a társadalmi sokszínűséget, az egyenlőséget és a toleranciát”. Ez írásba van foglalva a klub és a munkavállalói által aláírt sokszínűségi chartában, amelyet a nyilatkozatával megsértett Petry Zsolt.
Petry Zsolt ügye egyébként Orbán Viktor pénteki rádióinterjújában is szóba került. A miniszterelnök azt mondta, ez „ingoványos talaj”, majd kijelentette, nem kritizálja Németországot. Azt azért hozzátette, szerinte a liberális politika ma Európában elnyomó, és aki másként vélekedik, elnyomják vagy megbüntetik.
Orbán Viktor miniszterelnök a reggel a Kossuth Rádióban elmondta véleményét az ügyről:
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.