A közlemény szerint az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) pályázatot írt ki az iskolák fertőtlenítőszerrel való ellátásához szükséges termékekre. A szükséges mennyiség túlnyomó részének leszállítására a cégcsoport Brado fertőtlenítőszereit forgalmazó Bradochem Kft.-nek nyílt lehetősége.
A megrendelt mennyiség minden elosztóközpontba megérkezett, és azonnal meg is kezdték azok továbbítását mintegy 6 ezer közoktatási és köznevelési intézménybe. A Florin Zrt. Budapesten és 17 megyében az ÁEEK által kijelölt elosztóhelyekre szállította a fertőtlenítőszereket.
Bács-Kiskun megyében pedig a cégcsoport kecskeméti telephelyén.
Az iskolák részére több mint 200 tonnányi kézfertőtlenítőt és felület-fertőtlenítőszert szállított le a vállalkozás néhány nap alatt az ÁEEK koordinálásával, a katasztrófavédelem, a kormányhivatalok és fuvarozó cégek összehangolt munkájával a tanévkezdés előtt
- közölte Barta Attila, a Florin Zrt. cégvezetője.
A koronavírus-járvány kirobbanása után az egészségügyi és közintézmények, közszolgáltatók fontos fertőtlenítőszer-ellátójává vált a Florin Zrt., amely egyike volt annak a hat magyar társaságnak, amely az Innovációs és Technológiai Minisztérium koordinálásával biztosította az ország fertőtlenítőszer-ellátását, illetve a termékekhez szükséges alapanyagot a járvány idején.
A cég márciusban minden más terméke gyártását leállította, és rendkívüli intézkedésekkel a teljes termelését átállította fertőtlenítőszerekre annak érdekében, hogy minél jobban ki tudja elégíteni a hirtelen megugró megrendelői igényét. A Florin Zrt. a veszélyhelyzet 99 napja alatt 4 millió darab Brado terméket állított elő, összesen 1500 tonnányi fertőtlenítőszerrel járult hozzá az egészségügyi védekezéshez - áll a közleményben.
Aszegeditelephelyű, magyar magántulajdonban lévő, 1992-ben alakult Florin Zrt. több mint ötszázféle háztartási tisztítószert, testápolási terméket, valamint kórházi és lakossági fertőtlenítőt gyárt. Ma már nem csak a hazai piacon, de számos európai és távolabbi országba is sikerrel értékesíti termékeit, tavalyi bevételének csaknem negyede exportból származott.
A Florin Zrt. a nyilvánosan elérhető cégadatok szerint tavaly a 2018-assal csaknem megegyező 2,4 milliárd forintos nettó bevételt ért el, melyből 591 millió forint származott exportból. A 90 dolgozót foglalkoztató vállalkozás adózott eredménye 38 millió forint volt.
MTI
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.