Országjárásnak hatodik állomásán Szegedre utazott a Magyar Sakkszövetség elnöke, Szabó László, aki azért dolgozik, hogy a sakk megmaradjon a Nemzeti Alaptantervben (NAT) mint választható tantárgy. Szabó László a Szegeden élő Lékó Péter nemzetközi nagymesterrel, a város díszpolgárával is hosszasan tárgyalt.
Szegedre látogatott a Magyar Sakkszövetség elnöke. Szabó László találkozott a Csongrád Megyei Sakkszövetség elnökével, Bartos Ferenccel, illetve a Csongrád megyében működő sakkegyesületek, köztük a szegedi Maróczy Géza SEvezetőivel is. A májusban megválasztott elnöke megígérte, hogy minden megyébe ellátogat: országjárásának hatodik állomása volt Szeged Nyíregyháza, Pécs, Debrecen, Miskolc és Békéscsaba után. "Ez a bemutatkozás része, és azt a célt is szolgálja, hogy megismerkedjek a speciális helyi problémákkal, amelyek a megyei települések sakkéletben jelentkeznek" - nyilatkozta a szegedma.hu megkeresésére Szabó László, aki azt is elmondta, Csongrád megye az erős megyék közé tartozik Magyarország sakktérképén. Ez a sakkozók és megrendezett versenyek számából látható - tette hozzá.
"Pár hónapja a Szegeden élő Lékó Péterrel is beszélgettem, és nagyon számítok az ő részvételére a magyar sakkéletben"
- mondta az elnök.
Szabó László, a Magyar Sakk Szövetség elnöke a sakkoktatás iskolai jelenlétéért dolgozik (forrás: origo.hu)Magyarországon mintegy 6.500 versenyengedéllyel rendelkező sakkozó van, és további 14 ezren amatőr versenyeken szoktak indulni. A sakk jelen pillanatban a NAT része mint válaszható tananyag. Szabó László már több hónapja is tárgyalt Csépe Valéria kormánybiztossal a NAT átalakításáról, amely jelenleg is zajlik.
"A tárgyalások a héten folytatódnak. Szeretnénk a sakk helyét minimum megőrizni, de inkább megerősíteni a NAT-ban. Jelenleg körülbelül száz oktatási intézményben képezi a NAT részét a sakkoktatás.
A kérdés most az, hogyan tudjuk rávenni az iskolákat, hogy mint választható tantárgyat, a sakkot is építsék be a helyi tantervükbe" - fogalmazott Szabó László, aki jó példaként említette
Polgár Judit Sakkpalota programját
, amelynek egyik kiemelt referenciaiskolája a Tarjáni Kéttannyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola. "A Sakkpalota program egy nagyon izgalmas kezdeményezés, de reméljük, más módszereket is találunk, hogy a sakkot erősítsük az iskolai oktatásban" - zárta gondolatait a Magyar Sakkszövetség elnöke.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.