Közélet

Jogerős: nem híresztelt valótlanságot a Délmagyar Ujhelyiről

Jogerős: nem híresztelt valótlanságot a Délmagyar Ujhelyiről

2019. augusztus 3., szombat
Jogerős: nem híresztelt valótlanságot a Délmagyar Ujhelyiről

Helyreigazítás

A Délmagyar alapján valótlanságokat híreszteltünk a dr. Ujhelyi István által kezdeményezett sajtóperrel kapcsolatban.A 2019. augusztus 3. napján megjelent „ Jogerős: nem híresztelt valótlanságot a Délmagyar Ujhelyiről” című cikkünkben a Délmagyar alapján valótlanul híreszteltük, hogy a Szegedi Ítélőtábla jogerős ítélete szerint a Délmagyarország nem híresztelt valótlanságot Ujhelyi István szocialista politikusról. Valótlanul híreszteltük, hogy a sajtóper folyamán a Szeviép ügy másik vádlottja, Pistrui László megerősítette Baranyi állítását. Ezzel szemben a valóság az, hogy mind a delmagyar.hu szerkesztősége, mind pedig szerkesztőségünk jogerősen elvesztette az Ujhelyi István által a Baranyi Sándor volt Szeviép vezérigazgatóval készített interjúval kapcsolatos cikkek miatt kezdeményezett sajtópereket; a delmagyar.hu szerkesztősége 2019. augusztus 3. napján tette közzé a Szegedi Ítélőtábla által érdemben helybenhagyott helyreigazítást.

A Szegedi Ítélőtábla jogerős ítélete szerint a Délmagyarország nem híresztelt valótlanságot Ujhelyi István szocialista politikusról – számolt be a lap. A megyei napilap annyiban viszont tévedett, hogy nem Szőregre, nem is Debrecenbe, hanem Badacsonytomajra mehetett a Szeviép pénze.

„Dr. Ujhelyi Istvánról valótlanságokat híreszteltünk a delmagyar.hu sajtótermékben Baranyi Sándor alapján." Ez az a mondat, amelyet a Szegedi Ítélőtábla jogerős döntése szerint a delmagyar.hu-nak nem kell közzétennie. Mégis megtették, mert a bíróság ítélete alapján vélelmezhető, hogy ez a mondat nem állta ki a próbát. Azaz a jog útvesztőjéből a hétköznapi értelmezésre kanyarodva: a delmagyar.hu nem híresztelt valótlanságokat Ujhelyi Istvánról.

Fotó: Magyar Hírlap

Egy hónapok óta tartó tárgyalássorozat végére tett most pontot a táblabíróság ezzel az ítéletével. Ujhelyi Istvánról, a szőregi házáról, valamint a Szeviéphez fűződő viszonyáról korábban több cikket is írt a lap, ami persze nem tetszett a szocialista politikusnak. A Délmagyarnak nyilatkozott először az építőipari vállalat korábbi vezére, akit a Szegedi Járásbíróság hat év börtönbüntetésre ítélt. Baranyi Sándor több

erős állítást

is megfogalmazott a két hosszú

interjúban

. Baranyi akkor elmondta, hogy a szocialista képviselő több pályázaton is segített nekik, másrészt az ő segítségével kerültek be a Tisza M43-konzorciumba egy spanyol multicég alá. Részleteket azonban nem árult el arról, így nem sikerült megtudni, hogy Ujhelyi István kérte-e a házfelújítást, vagy ők ajánlották fel neki. Azt azonban elmondta, hogy egy közvetítő cégen keresztül finanszírozták a felújítást. A szocialista politikus perre vitte a dolgot, és a Szegedi Törvényszék első fokon helyreigazításra kötelezte a delmagyar.hu-t, azaz a Délmagyarország weboldalát. Az ítélőtábla azonban másodfokon megváltoztatta az ítéletet oly módon, hogy az Ujhelyi által eredetileg megjelentetésre követelt helyreigazítás négy mondatából a legfontosabbat, a Délmagyarország fellebbezésének igazat adva, kihúzta. A megmaradt három mondatban egy közös részlet van, ez pedig a szőregi ház. Ez tehát azt sejteti, hogy Baranyi Sándor kijelentései a szőregi ház említésén kívül igazak lehetnek. Csak a szőregi ház nem. Ezt látszik alátámasztani a sajtóper folyamán a Szeviép-ügy másik vádlottjának tett vallomása, hiszen Pistrui László megerősítette Baranyi állítását, és pontosította is azt. A pénz felhasználása szerinte nem a szőregi háznál, és még csak nem is az eredetileg tervezett helyen, Ujhelyi István azóta elhunyt édesapjának debreceni telkén, hanem Ujhelyiék badacsonytomaji nyaralójában valósult meg. Úgy tűnik, hogy Baranyi Sándor és a vele készült interjút közlő delmagyar.hu csak a címet tévesztette el, a lényeget nem.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.