Közélet

Szeged aktívan segíti az LMBT+ közösséget

Szeged aktívan segíti az LMBT+ közösséget

2019. június 26., szerda
Szeged aktívan segíti az LMBT+ közösséget

Szeged legújabb "független újságírója", Tarnay Kristóf Ábel(aki ismert kormányellenes aktivista is) a Magyar Hangon örül annak, hogy mindössze két nagyvárosnak van terve arra, hogyan javítsák az LMBT+ közösséghelyzetét. Az LMBT rövidítés azt jelenti, hogy Leszbikusok, Melegek, Biszexuálisok, Transzneműek.

Úgy néz ki, egyre közelebb kerülhet Szeged ahhoz, hogy ne csak Budapesten, hanem

a Napfény Városában is legyen melegfelvonulás

. Erről már írtunk korábban is, nem rég például

volt egyhetes érzékenyítés is

;most azonban új hír van a témában. Ennek szakavatott szerzője ugyanis a Magyar Hang című lapban örül annak, hogy Budapest mellett

Szeged az a város, ahol végre kellően komolyan veszik és támogatják az LMBT közösséget és ezeknek az embereknek az elfogadását, elfogadtatását.

Tarnay Kristóf Ábel

gigahosszú cikkben számol be a sikerről

és arról a rögös útról, ahogy eljutottak idáig. Szegeden végül az önkormányzat intézkedési tervet dolgoz(ott) ki a védelmükre, vagyis a Helyi Esélyegyenlőségi Programba (HEP) bekerültek az LMBT+ emberek, azaz a szexuális- és nemi kisebbségek is. - Szegeden például

a város honlapján ügyfél-elégedettség mérést vezetnek be, hogy megismerjék, kinek milyen diszkriminációval kell szembesülnie

az önkormányzati, illetve a szegedi kistérségi intézményeknél, valamint szemléletformáló továbbképzéseket tartanak a velük foglalkozó szakembereknek - részletezi Tarnay cikkében.

Hányan lehetnek Szegeden?

Megvédeni bárkit lehet, de jobb az, ha sok embert kell megvédeni (vagy soknak tűnik). Nem annyira egyszerű azonban kideríteni, hogy pontosan mennyi, magát LMBT+ közösséghez soroló ember él Szegeden. "A szegedi LMBT népesség számáról hivatalos adatok nem állnak rendelkezésre” – olvasható a szegedi HEP-ben, és ez mindjárt rá is világít, hol ütközik falakba az a település is, amely szeretné bővíteni a segítendők körét - taglalja Tarnay, aki szerint

csak becslések vannak és a helyi LMBT+ szervezetnek saját tagságától önbevallásos és ismertségi alapon van némi fogalma, mennyien lehetnek érintettek az adott városban.

Végül – jobb híján – egy nem reprezentatív, a Magyar Szexuálterápiás és Párterápiás Egyesület felügyelete mellett folyt, nagyjából 150 ezer fős országos kutatás adatait használták fel.

Ebben 4,8 százalék vallotta magát érintettnek

- a cikk szerint.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.