Közélet

Náthás? Köhög? Itt a gyógyír!

Náthás? Köhög? Itt a gyógyír!

2018. szeptember 28., péntek
Náthás? Köhög? Itt a gyógyír!

Beköszöntött a hideg, aminek következményeként egyre többet nyúlunk a papírzsepihez, mert folyik az orrunk, és mellé lázasak lehetünk, köhöghetünk is. Vannak azonban olyan természetes gyógymódok, melyek sokat segíthetnek ebben az időszakban.

Nem kell azonnal a gyógyszertárba rohanni, ha nem érezzük jól magunkat. Rengeteg gyógynövény áll a rendelkezésre, amelyek szinte azonnal kifejtik jótékony hatásukat. Ilyen a gyömbér és a citrom, amit ha lereszelünk és megesszük, akkor csökkenti a köhögést, fokozza a szervezet ellenálló képességét és tökéletes megfázás elleni panaszokra.

Köhögésre a hársfavirág tea a legjobb

Az elmúlt hetekben szinte minden második vagy harmadik ember köhögött a környezetünkben, ugyanis egy ilyen tünetekkel járó vírus jelent meg. Erre a legjobb a hársfavirág tea, amely tartalmaz flavonoidot, illóolajat, cseranyagot és nyálkaanyagot. Antibiotikus hatású, valamint befolyásolja az agy hőszabályzó központját, így aktiválja az izzadságmirigyeket és az immunrendszert, ami megfázás esetén nagyon fontos. Enyhíti a hörghurutos panaszokat, köptető, nyákoldó hatású. Nyálkaanyagai serkentik az immunrendszer működését. Ha éppen nincs randink, akkor a fokhagyma jótékony hatásait is bevethetjük. Hatóanyagai, az allicin és a szaponin antibakteriális és gombaellenes hatásúak, így légúti megbetegedésekre remekül alkalmazható. A népi gyógyászatban meghűléses betegségeket is gyógyítanak vele. A fokhagyma baktériumölő hatásának köszönhetően tisztítja a szervezetet.

Egy egyszerű recepttel fokhagymalevet is készíthetünk:

hámozzunk meg öt gerezd fokhagymát és vágjuk össze apróra, majd mozsárban dörzsöljük szét egy nagy kanál mézzel. Adjunk hozzá egy csésze vizet forraljuk fel az egészet, majd hagyjuk állni kb. öt percig, és szűrjük le. Napi egy kanálnyit szedjünk belőle.

Csináljunk csipkebogyó szirupot

Nem hallhatjuk elégszer, hogy a csipkebogyóban rengeteg a C-vitamin, amit pedig az őszi-téli időszakban a legfontosabb bevinni a szervezetbe. A C-vitaminon kívül számos olyan anyagot tartalmaz a csipkebogyó, amelyet az emberi szervezet számára fontos. Ilyen a pektin, flavonoidok, cukor, alma- és citromsav, cseranyag,és az A vitamin. A csipkebogyóban lévő C-vitamint megtartani leginkább úgy tudjuk, ha forrázás nélkül éjszakára beáztatjuk a szárított bogyókat. Szirupot is készíthetünk belőle, ehhez mossunk meg 500 gramm csipkebogyót, hasítsuk fel, majd áztassuk be ¼ liter almalébe egy éjszakára. Forraljuk fel, passzírozzuk át egy szűrőn, tehetünk bele mézet is. Napi egy evőkanálnyit fogyasszunk belőle.

A levendula nem csak idegnyugtató

A levendulát elsősorban nyugtató hatása miatt kedvelik, azonban megfázásra is remek gyógyír. Fő hatóanyaga a nagyon kellemes illatú illóolaj, de tartalmaz még flavonoidokat, cseranyagokat, kumarinokat is. Teája idegnyugtató, görcsoldó hatású, de ismert a fejfájás-csillapító, fertőtlenítő hatása is.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.