Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzata a fenntarthatóság iránti elköteleződése, valamint a 2014-2020 uniós finanszírozási ciklus, illetve hosszabb kitekintésben a 2030-ig terjedő időszak közlekedés-fejlesztési céljainak, intézkedéseinek megalapozása érdekében határozta el a Fenntartható Városi Mobilitási Terv (SUMP) készítését.
Az emberközpontú tervezésre alapozó dokumentum hozzásegíti Szegedet a meglévő város- és közlekedésfejlesztési tervek szintetizálására. A Mobilitási Terv célja, hogy fenntartható és integrált megoldásokat kínáljon a városi közlekedési problémák megoldására, hozzájárulva ezzel a klímavédelmi és energiahatékonysági célkitűzések teljesüléséhez. A Fenntartható Városi Mobilitási Terv, céljai más egyebek mellett, hogy a városban élőknek legyen lehetősége választani a közlekedési alternatívák között célpontjaik eléréséhez, javuljon a biztonság és az itt élők biztonságérzete, és csökkenjen a levegőszennyezettség, a zajszennyezés és az energiafelhasználás. Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzata a Mobilitási Terv kidolgozása során kiemelt figyelmet fordít az érintett szereplők tervezési folyamatba történő bevonására. Ennek érdekében a város honlapján létrehozott oldalon végig kísérhető a tervezési folyamat, amelynek lényeges lépéseinél a helyi és városkörnyéki lakosság mellett bevonásra kerülnek a mobilitás tervezés szempontjából érintett helyi és országos szervezetek szakemberei is. A partnerségi tervezés első lépéseként szeretnék, ha a jelenlegi helyzet feltérképezésére és a szegedi, illetve városkörnyéki közlekedést érintő megoldandó problémákra koncentráló kérdőív kitöltésével segítené Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzatának munkáját. A kérdőív kitöltése néhány percet igényel. A kérdőív a
kattintva érhető el. A Mobilitási kérdőív két részből áll. Az első rész elsősorban az általános mobilitási szokásokra fókuszál, emellett a különböző közlekedési módok jelenlegi állapotával kapcsolatos észrevételek megismerését tűzte ki célul. A második, szintén néhány percet igénylő résznek a kitöltése részletesebb rálátást biztosít az utazási szokásokra és a város által tervezett fejlesztésekre. A kérdőív kitöltésével hozzájárul ahhoz, hogy a mindennapi problémát jelentő kérdések megoldásaira az elvárt intézkedések és fejlesztések születhessenek meg. A kérdőív kitöltésének határideje: 2016. november 13. A Mobilitási Terv készítése során a tervezők feldolgozzák és figyelembe veszik a kapott észrevételeket, véleményeket, melynek összegző eredményei ugyanezen a felületen olvashatók majd.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.