Közélet

Nemzeti összetartozás napja - Soltész: ismét előtérben a magyarság összefogásának fontossága

Nemzeti összetartozás napja - Soltész: ismét előtérben a magyarság összefogásának fontossága

2016. június 2., csütörtök
Nemzeti összetartozás napja - Soltész: ismét előtérben a magyarság összefogásának fontossága

Az Emberi Erőforrások Minisztériumának egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára szerint napjainkban ismét előtérbe kerül a magyarság összefogásának fontossága.

Soltész Miklós

Füzesabonyban, a nemzeti összetartozás napja alkalmából szervezett megemlékezésen csütörtökön azt mondta, elődeink 1920 előtt bár felismerték a veszélyt, ellene semmit nem tettek, katasztrofális nemzetiségi politikát folytattak; most pedig, amikor más veszély fenyegeti az országot, ismét előtérbe kerül a magyarság összefogásának fontossága. A helyi KDNP és Fidesz trianoni emlékműnél tartott rendezvényén az államtitkár a történelem furcsaságának nevezte, hogy azokkal a népekkel kell közösen figyelni a fenyegető veszélyre, amelyekhez Magyarország jelentős része került. Érvelt amellett, hogy az iskolák határon túli magyar gyerekeket fogadjanak, mondván: ezzel erősödik a magyarságtudatuk, és az itthoniak is gyarapodnak. "Vegyük észre, hogy mennyire fontos a magyarság összefogása, ha veszély fenyegeti az országot, nemcsak sopánkodni, hanem tenni is kell" - mondta Soltész Miklós. Kitért arra is: érdemes tudni, hogy Magyarország igazságtalan területcsorbításán túl milyen veszteségek érték az országot. "Biztatom a tanárokat", vegyék elő azokat a térképeket, irodalmi műveket amelyek bizonyítják, mekkora volt ez az igazságtalanság - tette hozzá. A szántóföldek 57 százalékát, a legelők több mint 72 százalékát, az erdők 85 százalékát, a szarvasmarha-állomány több mint 60 százalékát vették el a trianoni békediktátummal, "vas-, réz- és sóbányáink mind eltűntek, vízerőműveink 90 százaléka, vasúthálózatunk 60 százaléka is elveszett", a tizenegynéhány milliós magyarságból 7,4 millió maradt a megcsonkított Magyarországon - sorolta a veszteségeket az államtitkár. "Büszkék lehetünk a csonka országban maradt magyarságra" és azokra a magyarokra is, akik az elszakított területeken maradtak. Néhány éven belül felállt Magyarországon az új államigazgatás, ami hatalmas lépés volt - jegyezte meg Soltész Miklós. A megemlékezésen a helyi Széchenyi István Katolikus Általános Iskola diákjai adtak műsort, a rendezvény végén pedig a résztvevők megkoszorúzták az emlékművet.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.