Közélet

Migránstábor a volt szentmihályi iskolaépületben? + SZAVAZÁS (FRISSÍTVE)

Migránstábor a volt szentmihályi iskolaépületben? + SZAVAZÁS (FRISSÍTVE)

2016. április 8., péntek
Migránstábor a volt szentmihályi iskolaépületben? + SZAVAZÁS (FRISSÍTVE)
gardonyi_u_iskola004

Botka László polgármesterhez fordultunk kérdéseinkkel, mert a szegedi lakosok között az az információ terjed, hogy ha Szegedre migránsokat telepítenek, akkor egyebek mellett az évek óta üresen álló Gárdonyi Géza utcai iskolaépületet alakíthatják át erre a célra. Válaszában a városházi sajtószóvivő cáfolta ezeket az értesüléseket.

Az elmúlt hetek során a szegediek körében komoly aggodalmat és nyugtalanságot váltott ki

Martin Schulz

, az Európai Parlament elnökének a Stern című magazinban megjelent -

portálunkon is többször idézett

- nyilatkozata, melyben a politikus úgy fogalmazott: „Szeged egy elkötelezetten baloldali város, oda bármelyik menekültet el lehet küldeni.” Az ominózus nyilatkozat megjelenése óta a

Fidesz

és a

KNDP

helyi, valamint

országos politikusai

több alkalommal tettek fel

határozott és egyértelmű kérdéseket

Botka Lászlónak,

Szeged szocialista polgármesterének, az MSZP országos választmányi elnökének a Martin Schulzcal folytatott tárgyalások részleteiről, az esetleges háttéralkukról, illetve a migránsok a Szegedre telepítéséről, egy itteni migránstábor kialakításáról, ám konkrét válaszok nem érkeztek. A szegedi jobboldal

aláírásgyűjtésbe fogott

a Schulz-nyilatkozat ellen, és rendkívüli közgyűlést is kezdeményezett április 8-ára, hogy személyt választ kapjon az MSZP-s polgármestertől arról, az Európai Parlament elnöke mire alapozta az interjúban megjelent mondatokat, valamint világos állásfoglalást a felröppent hírről, miszerint a jövőben esetlegesen Szegedre telepítenek migrásokat. Botka László azonban a rendkívüli közgyűlést sem hívta össze. Szerkesztőségünkhöz a napokban több olvasói megkeresés jutott el szegedi lakosok részéről arra vonatkozólag, hogy a városban azok az információk terjednek, miszerint egyrészről a százszázalékos önkormányzati tulajdonú cég, az IKV Zrt. kezelésében lévő, Szeged több - köztük belvárosi - pontján jelenleg üresen álló ingatlanokat szemelték ki arra a célra, hogy azokba adott esetben migránsokat telepítsenek. Másrészről - kapott szárnyra - hasonló módon az évekkel ezelőtt bezárt szeged-szentmihályi iskola jelenleg szintén használaton kívüli (önkormányzati tulajdonban lévő) épülete – mely tavaly a Szegeden átvonuló migránsokat segítő önkéntes szerveződés, a MigSzol raktáraként is szolgált az önkormányzat koordinációja mellett – kaphatna olyan (tábor jellegű) funkciót, hogy oda migránsok költözzenek. Ezen információkra részben városházi források is ráerősítettek.

gardonyi_u_iskola002

Mivel az ügyben kézzelfogható a bizonytalanság a csongrádi megyeszékhelyen élők között, a SZEGEDma.hu pénteken három kérdéssel fordult Botka Lászlóhoz. Tudni szeretnénk, igaz-e az a szegedi lakosok között terjedő hír, hogy folytak vagy folynak egyeztetések a polgármester irányításával az önkormányzatnál arról, hogy migránsokat költöztessenek a Szegeden városában jelenleg üresen álló IKV-s kezelésű ingatlanokba, illetve migránsok hosszú távú befogadóhelyévé alakítsák át a Gárdonyi utca 6. szám alatt található, szintén üresen álló szeged-szentmihályi volt iskolaépületet. Arról is érdeklődtünk továbbá, hogy amennyiben igen, milyen forrásokból valósulhatnak meg ezek az elképzelések, és tervezi-e ez ügyben a szegedi lakosok véleményének kikérését.

A polgármesteri kabinet válasza

Botka László polgármesterhez címzett három kérdésükre az alábbi választ kaptuk

Vécsey Ágnes

sajtószóvivőtől. 1. Nem. 2. Miután az első kérdésre adott válasz nem, így a 2-3. kérdés már nem releváns. A sajtószóvivő hozzátette: "Ostobaságokkal a továbbiakban sem kívánunk foglalkozni."

A szegedi lakosok között az az információ terjed, hogy ha Szegedre migránsokat telepítenek, akkor egyebek mellett az é...

Közzétette: Szegedma Hírportál – 2016. április 8.
Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.