A náci Németországhoz hasonlította az OVB-nél történteket a politikus. Ellenzéki magatartás helyett ellenállást akar. A köz- és a versenyszférában is béremelést követel.
A Kommunista Diktatúrák Áldozatainak Emléknapján tartottak sajtótájékoztatót
Szabó Sándor
és
Korózs Lajos
MSZP-s országgyűlési képviselők. Szabó elmondta, pártja napirenden kívánja tartani az ötven százalékos fizetésemelést, a biztonságos nyugdíjrendszer kérdését, szeretnék, ha az élelmiszerek áfája öt százalékra csökkenne. "Átléptünk egy határt, amikor a héten az ismert módszerekkel próbálták megakadályozni valószínűleg Fideszhez közeli személyek a vasárnapi boltzárról szóló szavazást" - mondta. "Mindenen túlmegy, hogy verőlegényeket küldenek annak megakadályozására, hogy az Országos Választási Bizottságnál beadványt nyújtsanak be! Tudjuk jól, a fasiszta mentalitásnak velejárója, hogy vannak verőlegények, mint a '20-as, '30-as években Németországban és Olaszországban!" - csatlakozott Korózs Lajos szociológus, aki
15 évig volt a KISZ iskolai és munkahelyi szervezőtitkára
. Aggódik, mert a vasárnapi boltzár bevezetése mellett "felszámolták az alkotmányos rendet, a hatalommegosztás elvét likvidálták". "A baloldalnak, a demokratáknak a jogállam helyreállításáért és a szabadságért kell küzdeniük. Ezt az orbáni rendszert meg kell dönteni! Tudom, hogy a demokráciákban fontos az ellenzék szerepe, de itt már nem ellenzéki magatartásra van szükség, hanem ellenállásra" - magyarázta.
Úgy látja, hogy a béremelést már nemcsak a közszférában, hanem a versenyszférában is meg kell lépni. "Ne hivatkozzon egyetlen vállalkozó sem arra, hogy nem tudja ezt kitermelni. Ez nem igaz!" - s szavait azzal indokolta, hogy az egyik hipermarket is emelt tíz százalékot alkalmazottai bérén. "Csongrád megye Szeged nélkül az ország egyik legnyomorultabb megyéje lenne!" - fogalmazott. Kiemelte, hogy a Csongrád megyében fizikai munkát végzők egészségügyi dolgozók átlagos nettó jövedelme 59 895 forint, igaz, napi nyolc óránál kevesebb munkavégzéssel. Alacsony a bérük a vendéglátásban fizikai munkát végzőknek (79 ezer forint), az adminisztratív területen (86 ezer forint), a művészeti, kulturális területen fizikai munkát végzőknek (87 ezer forint) is. Ugyanez a szellemi munkát végzőknél, a diplomásoknál 111 ezer, 130 ezer, 125 ezer, illetve 120 ezer forintos nettó átlagjövedelmet jelent. A TÁRKI mérései alapján azt mondta, a magukat nagyon rossz anyagi helyzetűeknek vallók negatívan látják a következő évüket is, kis részük reménykedik javulásban. "50 százalékkal nőtt a diplomás közmunkások száma. Gazemberség, amit ez a kormány művel" - a változást azzal indokolta, hogy szerinte a diplomások jelentős részét elbocsátják és közfoglalkoztatottként veszik őket vissza korábbi munkahelyükre. "Ekkora gazemberséget, ilyen manipulatív módszertani gazemberséget én még soha nem láttam, mint amit a Központi Statisztikai Hivatal csinál" - használta újból a korábbi jelzőt az MSZP-s politikus.
A kommunizmus áldozatainak emléknapján tartott sajtótájékoztatót Szegeden az MSZP két országgyűlési képviselője, Szabó Sándor és Korózs Lajos. Részletek ITT: http://szegedma.hu/?p=612525
Közzétette: Szegedma Hírportál – 2016. február 25.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.