Közélet

MÁV: a szakszervezetek elutasították a bérfejlesztési javaslatot

MÁV: a szakszervezetek elutasították a bérfejlesztési javaslatot

2015. december 16., szerda
MÁV: a szakszervezetek elutasították a bérfejlesztési javaslatot

A MÁV-csoport vezetése egyoldalú munkáltatói kötelezettségvállalás formájában döntött a 2016-os bérintézkedésről, mert a szakszervezetek elutasították a vasúttársaság javaslatát - közölte a MÁV az MTI-vel szerdán.

A vasúttársaság a már folyósított havi béren túl még félhavi alapbért utal át karácsony előtt a nem vezetői munkakörben foglalkoztatottak részére. A MÁV még 2015 novemberben kezdett egyeztetést a MÁV Zrt.-nél, illetve a konszolidált leányvállalatoknál kollektív szerződés kötésére jogosult szakszervezetekkel a jövő évi bérintézkedésekről. A munkáltató ajánlatát december 15-éig tartotta fenn, eddig azonban az érintett szakszervezetekkel - Vasutasok Szakszervezete, Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete Szolidaritás, Mozdonyvezetők Szakszervezete, Pályavasúti Dolgozók Szakszervezete, Mérnökök és Technikusok Szabad Szakszervezete - a megállapodás nem jött létre. A munkáltatói oldal végső ajánlatában a nem vezetői munkakörökben az alapbér 50 százalékát kitevő egyszeri kifizetést javasoltak 2015 decemberében. 2016. január 1-jétől az érdekképviseletekkel közösen meghatározott stratégiailag kiemelt munkakörökben dolgozó, a prémiumrendszer hatálya alá nem tartozó munkavállalók az alapbér összegének 0,5 százalékát kitevő differenciált béremelést kapnának a munkavállalók jövedelmi helyzetének javítása, a fluktuáció csökkentése, a munkaerő-állomány megtartása, egyes szakmákban a létszámhiány megszüntetése érdekében. Továbbá 2016. január 1-től a jelenlegi 2 százalékon felül az alapbér további 0,5 százalékának megfelelő mértékű nyugdíjpénztári tagdíjkiegészítést biztosítását javasolta a vasútvállalat.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.