Újabb migránslázadás a Keleti pályaudvarnál + VIDEÓ (FRISSÍTVE)


A kora délutáni tüntetés után vasárnap este megint demonstrációba kezdtek a Keleti Pályaudvarnál a menekültek. „Németország, segíts!”-táblákkal vonulnak az aluljáróban - adta hírül a hvg.hu.
Mint azt a
, több száz migráns érkezett a délelőtt a Keletihez, csatlakozva a már ott tartózkodókhoz. A tömeg kora délután kórusban skandálta angolul tervezett úti célját: "Németország, Németország!". Estére nagyjából megismétlődött ez a jelenet, jelenleg is egy 70-80 fős „kemény mag vezetésével”, „Help Us Germany” táblákkal vonulnak az aluljáróban, és ugyanezt skandálják. A többi menekült inkább csak nézi a hangadókat, illetve füttyel, kiabálásokkal fejezi ki véleményét. A rendőrség nagy erőkkel vonult a helyszínre, elzárják a pályaudvar bejáratát, oda nem engedik be a tüntetőket. Szombaton is voltak hasonló akciók, elhangzottak rigmusok, de vasárnap már az ENSZ jelenlétét is követelték. A menekültek egy részének érvényes vonatjegye van Németországba a délelőtti hírek szerint, de a magyar rendőrség nem engedi őket tovább - legtöbbjüknek ez a problémája. Kevésnek tartják továbbá, hogy csak egyszer kapnak enni. A
vasárnap este a Keleti pályaudvaron elkülönített tranzitzónába látogatott
Annette Groth
, a német Baloldal Párt politikusa, az Európa Tanács tagja. A képviselő asszonyt megdöbbentették a látottak és azonnali intézkedéseket sürgetett. „Holnap megkérem Németország budapesti nagykövetét, hogy ő is jöjjön ki az aluljáróba, és lehetőségeihez mérten intézkedjen a szír menekültek érdekében" – mondta miután körbejárt a sátrak között. Groth azt szeretné elérni, hogy Németország küldjön különvonatokat Budapestre, amelyekkel a továbbutazásra váró szír menedékkérőket eljuthatnak a célországukba. A menekültek szinte mindegyike azt mondja, hogy nem maradna Magyarországon, hanem Németországba menne, csakhogy azokat a menekülteket, akiknek nincsenek úti okmányaik és személyi azonosító papírjaik, a magyar hatóságok akkor is leszállítják a nemzetközi vonatokról, ha a vonatjegyet megvették. A vonatkozó uniós szabályozás szerint a menedékkérő csak úti okmány és érvényes vízum birtokában utazhat tovább Magyarországról Németország területére –
közöltea Belügyminisztérium (BM) vasárnap.
Korábban írtuk:
Németországba akarnak továbbmenni a Budapesten rekedt illegális bevándorlók, azonban a rendőrség nem engedi el őket, ezért volt feszült a hangulat a fővárosi pályaudvaron - adta hírül az M1 híradó. Két órányi tüntetés után feloszlott a tömeg a Keleti Pályaudvarnál a fővárosban, körülbelül 11 óra óta tartott a megmozdulás, több száz illegális bevándorló követelte, hogy engedjék őket tovább Németország felé, azonban a magyar hatóságok ezt nem tehették meg, mivel hazánknak az EU előírása szerint nyilvántartásba kell vennie a migránsokat, amit ők el akarnak kerülni. A zavargások közben hosszab ideje Magyarországon itt élő szírek nyugtatták tömeget, amely rigmusaiban Németországot éltette, hazánkat elmarasztalta, valamint az ENSZ jelenlétét követelte, majd a tömeg egy óra előtt néhány perccel feloszlott. A vasúti közlekedést nem akadályozta a tüntetés, mert a rendőrök nem engedték be a migránsokat a pályaudvarra - ismertette az M1 tudósítója. http://www.youtube.com/watch?v=9N3y5mWGWrc
Több száz migráns tüntet a Keleti Pályaudvarnál Budapesten.KLIKK: http://szegedma.hu/?p=563867
Posted by Szegedma Hírportál on 2015. augusztus 30.