A Vakok Állami Intézete 1,2 milliárd forintos támogatásból 12 megyei irodából álló országos hálózatot hozott létre, hogy minél többen vehessenek igénybe olyan ingyenes szolgáltatást, amely önálló életvitelt tesz lehetővé - tájékoztatta az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) csütörtökön az MTI-t.
A tárca közleményében idézte
Czibere Károlyt
, az Emmi szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkárát: a látássérültek úgynevezett elemi rehabilitációja fontos segítséget jelent az önálló életvitelhez. A Vakok Állami Intézete korábban arról tájékoztatta az MTI-t, hogy Magyarországon évente körülbelül négy-hatezren veszítik el a látásukat, de közülük csak kevesen élnek az elemi rehabilitáció lehetőségével. Ennek során a szakemberek felkészítik a látássérült embereket az önálló életvitelre. Céljuk, hogy "a vak és alig látó emberek a lehető legkevésbé szoruljanak külső segítségre". Kifejtették: a 2012-ben indult kezdeményezés több elemből áll, a látássérültek rehabilitációja mellett segíti a velük foglalkozó szakembereket (mások mellett orvosokat, védőnőket, szociális munkásokat, pedagógusokat) is. Közleményében a tárca arra is felhívta a figyelmet, hogy az Országgyűlés márciusban fogadta el egyhangúlag az Országos Fogyatékosságügyi Programot, és elkészült a program végrehajtásának első szakaszára vonatkozó intézkedési terv is. Mint írták, 2016-ban 5 milliárd forinttal növekszik a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatására fordított támogatás.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.