Január 29-én Orbán Viktor miniszterelnök adta át a sikeres diákolimpikonok és tanáraik kitüntetését az Országház Kupolacsarnokában. Az elismerésben a mórahalmi Újházi Mihály is részesülhetett, aki az elmúlt években a hazai és nemzetközi diákolimpián is kiváló eredményt ért el.
A miniszterelnök kiemelte, a diákolimpián elért sikerek jó bizonyítéka azon állításnak, hogy a magyarok okos és tehetséges nép. Felidézte több világhírű magyar tudós munkásságát és emlékeztetett rá: egykor ők is hasonlóan indultak el pályájukon, majd vittek véghez minden honfitársunk számára példaértékű cselekedeteket. Ilyen emberré csak az válhat – fogalmazott a kormányfő –, aki megtalálja küldetését, és ki is tart mellette. Hozzátette: elismerésre méltó, hogy a résztvevők diákként ki mertek lépni a felnőttek világába, ezt csak a legjobbak vállalják. A miniszterelnök köszönetet mondott a tanulók felkészítőinek, illetve szüleinek is, és hangsúlyozta: nincs kiváló teljesítmény olyan összefogás nélkül, melyben mindenki teljesíti vállalt feladatát. Beszéde után
Orbán Viktor
Czunyiné Bertalan Judit
köznevelésért felelős államtitkárral közösen adta át az elismeréseket a biológiai, csillagászati és asztrofizikai, filozófiai, fizikai, földrajzi, informatikai, kémiai és matematikai diákolimpián eredményesen szereplő tanulóknak és felkészítő tanáraiknak.
Újházi Mihály
2014-ben sikeresen kijutott a Bali szigetén megrendezett IBO (Nemzetközi Biológia Diákolimpia) versenyre, ahová a világ minden tájáról érkeztek versenyzők. Ennek előzménye egy többfordulós országos válogató volt, ahol négy olimpikont választottak ki a diákok közül. "Azért indultam ezen a megmérettetésen, mert az OKTV-k és az egyéb tanulmányi versenyek felkeltették az érdeklődésem, és az eredményeim (a 2012-13 és 2013-14-es tanévben az OKTV országos döntőjében: matek 38., kémia 15. és 2., biológia 10. és 6. helyezés) is megerősítettek abban, hogy érdemes megmérettetni magam ezen a komolyabb versenyen" – mondta el Újházi Mihály. A diákolimpia elméleti és gyakorlati részből állt, mindkettő egy-egy napig tartott, a Csongrád megyei fiatal a nemzetközi mezőnyben bronzérmet szerzett. Felkészítő tanárai a szegedi Radnóti gimnáziumban biológiából
Bán Sándor
és
Gál Viktória
, kémiából
Hancsák Károly
voltak. Eredményei elismeréseként volt gimnáziumában megkapta a 2014-es évben a Radnóti Oktatási Alapítvány oklevelét és emlékérmét, illetve a Richter Gedeon Talentum Alapítvány két éves ösztöndíját. Jelenleg a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karának első éves hallgatója, és részt vesz a Szent-Györgyi kutatási programban is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.