A Karolina jóvoltából éled újjá az alsó tagozat jövő ősztől a természetközeli oktatás, az egyéni fejlesztés és a keresztény alapértékek jegyében. Már most nagy az érdeklődés, a szentmihályiak közül sokan társadalmi munkában is segítenek.
Többször megírtuk,Szeged-Szentmihályon mintegy egy évtizede zárt be az iskola, amit azóta is roppantul fájlalnak az ott élők, hiszen tudják: egy település(rész) közösségének jövőjét leginkább a fiatalok oktatása, helyben tartása határozza meg. Az önkormányzat az üresen álló iskolaépületet bérbe adta, és amikor aztán néhány hónappal ezelőtt szabaddá vált az ingatlan, a helyi értelmiségi lakosok megmozdultak az oktatás újraindításáért. Ebben kiváló partnerre leltek a Karolina Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégiumban, mely szándéknyilatkozatban jelezte a részönkormányzatnak, 2015. szeptembertől vállalja az intézmény üzemeltetését. Ezt a szándékot a szegedi önkormányzat is támogatásáról biztosította. Múlt pénteken lakossági fórumon mutatkozott be a szentmihályi közösségnek a Karolina Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium vezetése. Ezzel folytatódott az az operatív munka, mely a tavaszi szándéknyilatkozatokat követően a szentmihályi általános iskola alsó tagozatának újraindítása érdekében folyik. Az iskoláról Szegedi Ágnes igazgató beszélt, míg a gazdasági-szervezeti kérdésekről Vlocskó Mihály igazgatóhelyettest hallhatta a szépszámú érdeklődő. Ismertették a keresztény alapelveken működő oktatási intézmény stratégiáját, a képzés legfontosabb sarokpontjait. Nógrádi Tibor önkormányzati képviselővel közösen fogalmazták meg a létesítendő iskola küldetését, mely a Karolinára jellemző magas oktatási színvonalon, sport (azon belül labdarúgás) specifikációval, valamint a szegedi társintézményeivel ellentétben természetközeli élet- és tanítási lehetőséggel kiegészülve ökoiskolaként meghirdetve indul. Ez azt jelenti – hangzott el a művelődési házban tartott esten –, hogy 8 és 16 óra között egész napos elfoglaltságot nyújtanak a tanulóknak. Két tanítási óra között olyan szüneteket iktatnak be, ahol egyéni képzésre, fejlesztésre és a házi feladat elkészítésére is lehetőség nyílik, így 16 órakor otthoni kötelezettség nélkül, a napi munkát elvégezve térhetnek haza a diákok.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.