Nosztalgia vonatozással ünnepelték és avatták fel péntek este a magyar gőzmozdonygyártás legendás járművét, a 424.247-es gőzmozdonyt - becenevén "Bivaly" -, valamint az Aba I. osztályú párnás és Caü III. osztályú fapados vasúti kocsikat Budapesten.
A MÁV Zrt. és leányvállalata, a MÁV Nosztalgia Kft. "Újra robog a 424-es!" rendezvényén
Németh Lászlóné
nemzeti fejlesztési miniszter hangsúlyozta: a kormány a magyar vasút fejlesztése mellett az értékek megőrzését is alapvető stratégiai eszköznek tekinti.
Dávid Ilona
, a MÁV Zrt. elnök-vezérigazgatója kiemelte, hogy a magyar ipar büszkesége a 424.247-es gőzmozdony, amely most ismét a síneken közlekedik, amihez sok munkára, pénzre volt szükség. A Keleti pályaudvaron tartott ünnepségen Németh Lászlóné elmondta: a személyszállítási törvényben rögzítették, hogy az egyéni közlekedéssel szemben a közösségi közlekedést illeti az elsőbbség, a hosszú távú utazásoknál ez a kötöttpályás közlekedésé, vagyis a vasúté. A nemzeti fejlesztési miniszter emlékeztetett arra, hogy a kormány 2010-ben 330 milliárd forint adósságteherrel vette át a MÁV-ot, és ez az elmúlt három évben 60 milliárddal csökkent úgy, hogy mindez nem járt elbocsátásokkal, megszorításokkal. Az évtizedek alatt felhalmozódott lemaradást nem lehet két-három év alatt behozni, de a változás megkezdődött, az ország jobb teljesítménye a vasúti közlekedésben is megmutatkozik - jelentette ki Németh Lászlóné.
Dávid Ilona
szólt arról, hogy lendületet vettek a vasúti fejlesztések, jövőre korszerű motorvonatok, saját fejlesztésű IC-kocsik állnak forgalomba, és megújulnak a jegykiadás eszközei. Az elnök-vezérigazgató elismeréssel szólt az Istvántelki Járműjavítóban dolgozó 11 műszaki szakember munkájáról, akik részt vettek a gőzmozdony felújításában, és vezérigazgatói dicséretet adott át Szögyéni Marcell lakatosnak. A MÁV Zrt. és a MÁV Nosztalgia közös közleménye szerint a felújított 424.247-es gőzmozdonyt 1954-ben gyártották a Ganz-MÁVAG-ban. Az Istvántelki Járműjavító 11 műszaki szakembere állította ismét üzembe, miután szinte minden alkatrészt, köztük a kazánt is felújítottak. A 424-es egy legendás járműtípus, egykor a magyar ipar büszkesége volt. A magyar gőzmozdonyok közül a 424-es volt a legismertebb, 1958-ig összesen 514 darabot gyártottak, ebből 149-et külföldi megrendelésre. Ezek a gőzmozdonyok az 1920-as évektől a személyvonati gőzvontatás 1984-es megszűnéséig voltak szolgálatban, jelenleg újra egy üzemképes példányt közlekedik nosztalgia célokból - olvasható a közös közleményben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.