Az ásotthalmi Bedő Albert Erdészeti Szakközépiskolában elhangzott szakmai előadásokat követően az erdőben a tűzoltók gyakorlatban is kipróbálhatták a megszerzett térinformatikai ismereteket.
"A navigációs berendezések gyors és hatékony beavatkozást tesznek lehetővé" – mondta el a gyakorlat résztvevőit köszöntve
Szatmári Imre
ezredes, a Csongrád Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója, kiemelve annak fontosságát, hogy az erdészettel kialakított együttműködés keretében az erdészeti térképeinek térinformatikai feldolgozását követően a tűzoltó egységek még pontosabban tudnak a beavatkozások helyszíneire érkezni az erdőben kialakuló tüzek esetében. "Az erdészet számára is fontos, hogy a két szervezet tagjai megismerjék egymás szakterületét" – szögezte le
Fazekas József
, a DALERD Zrt. termelési vezérigazgató-helyettese, majd a gyakorlatot irányító Hallai Zsolt tű. őrnagy, megyei tűzoltósági főfelügyelő kifejtette: a tűzoltás során nemcsak a nyiladékokat kell ismerni a beavatkozó egységeknek, hanem az erdőben lévő létesítményeket és építményeket is, amelyeknek mentése a katasztrófavédelem feladata egy esetleges erdőtűz esetén. Az előadásokat követően a gyakorlatban részt vevő négy egységnek a rádión megkapott GPS koordináták alapján kellett az erdőben kijelölt tájékozódási pontokat a navigációs eszközöket alkalmazva megtalálni, miközben az irányító központban figyelemmel kísérték mozgásukat, és újabb koordinátákkal látták el őket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.