Közélet

Orbán Viktorhoz fordulnak a bankkal harcoló makói és szegedi családok

Orbán Viktorhoz fordulnak a bankkal harcoló makói és szegedi családok

2013. június 28., péntek
Orbán Viktorhoz fordulnak a bankkal harcoló makói és szegedi családok
3_gs5

Elkeseredettségükben Orbán Viktor miniszterelnökhöz fordulnak azok a keretjelzálogjoggal terhelt szegedi és makói ingatlantulajdonosok, akiktől a Raiffeisen bank több mint 224 millió forintot és annak kamatait követeli. Nyílt levelükben kérik, hogy a bank is vállaljon részt az őket ért veszteségből.

Ahogy

korábban is megírtuk

, szegedi és makói lakástulajdonosokon követel a Raiffeisen bank több mint 224 millió forintot és annak kamatait. Az építési vállalkozó társasházépítésre projekthitelt vett fel a tulajdonosok ingatlanára, és valamennyi lakást úgynevezett keretbiztosítéki jelzálogjoggal terhelt meg. Az egyes tulajdonosok nem ismerték ennek a jogkövetkezményeit, és így minden egyes lakáson rajta maradt a projektfinanszírozó banknak ez a keretbiztosítéki keretjelzálogjoga. A Szegedi Törvényszék első fokon a pénzintézetnek adott igazat, a családok pedig

peren kívül

szerettek volna megegyezni. A Raiffeisen hajthatatlan, az egyszer már kifizetett lakások eredeti vételárát kéri több családtól. Az ingatlantulajdonosok egy portálunkhoz is eljuttatott nyílt levéllel fordultak

Orbán Viktor

miniszterelnökhöz és a Raiffeisen Bank vezetőjéhez, melyet alább olvashat.

Nyílt levél Orbán Viktor miniszterelnök úr és a Raiffeisen Bank vezetője részére:

Tisztelt Orbán Viktor miniszterelnök úr, tisztelt Raiffeisen Bank vezérigazgató úr!

Közel 50 család nevében nyílt levélben fordulunk Önökhöz. Tisztelettel kérjük Önöket, ne hagyják kilakoltatni azon családokat, melyek tisztességesen kifizették a lakásaik árát, de egy makói vállalkozó csalása miatt a lakásokról nem lett levéve a Raiffeisen bank keretbiztosítéki jelzálog joga. Sajnos a bank ellentétben más bankokkal, ismételten a teljes vételárat követeli a lakóktól, pedig ezek a családok nem vettek fel hitelt, nem tartoznak a banknak. Mégis, hamarosan utcára kerülnek idős, rokkant emberek és kisgyermekek egyaránt, mert a bank nem követelte meg a lakások vételárának befizetését a vállalkozótól. Kérjük a Raiffeisen bankot, magyarázza meg az alábbi nyilatkozatát, melyet 2013. január 29-én tett: "a Raiffeisen Bank elsődleges célja továbbra is az, hogy az ügy mindenki számára megnyugtató módon rendeződjön" ENNEK A KÖZEL 50 CSALÁDNAK NEM MEGNYUGTATÓ, HOGY ELÁRVEREZIK OTTHONAIKAT ÉS KILAKOLTATJÁK ŐKET! Szeretnénk, ha a Raiffeisen Bank hű lenne a saját szlogenjéhez: „RAIFFEISEN BANK – AHOL MEGBECSÜLNEK” És egy KICSIT MEGBECSÜLNÉNEK MINKET IS azokat a családokat, lakókat, akik pusztán annyit kérnek, hogy a Bank is vállaljon részt a veszteségből, hiszen a Bank „megfelelő” hozzáállása nélkül a vállalkozó nem tüntethetett volna el sok száz millió Ft-ot! A Bank tudta hogy lakáseladások történnek de hagyta, hogy a vállalkozó ne fizesse be a vételárakat a Bank megfelelő számlájára. Nem szégyen elismerni ha a Bankban is hibáztak, ott is emberek dolgoznak. Sokkal nagyobb szégyen lesz a Tisztelt Raiffeisen Banknak, ha a 80 év feletti idős emberek, vagy tolókocsis idős mozgáskorlátozott lakók, esetleg gyermekek kerülnek utcára önhibájukon kívül, és már csak 30 napunk maradt. Lehet hogy a Bíróság szerint mindez jogszerű, de mindenki tudja: EZ NEM IGAZSÁGOS!" - írják levelükben a makói és szegedi jelzálogkárosult családok.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.