Jelképes temetéssel vett végső búcsút a közoktatástól péntek este néhány tucat demonstráló. A tüntetők egy fekete koporsót kísértek a belvároson keresztül a Megyeháza elé, ahol búcsút intettek a "bukásra ítélt" Hoffmann-korszaknak.
18.10:
Az esemény egyperces gyászszünettel ért véget, s a tömeg szétoszlott.
18.00:
A menet megérkezett a Megyeháza elé, ahol a szervezők jelképes temetési ceremóniába kezdtek. "Azt az alig két hónapot megélt rendszert temetjük itt el, amely az iskolákat államosítva kiforgatta azokat vagyonukból, a tanárokat megfélemlítette, az intézményvezetőket pártkatonákra cserélte, a diákokat lúdtalpas, hájas gyerekeknek nevezte. Ezek a diákok azonban tanultak a múltból, tudják, hogy ez a rendszer bukásra van ítélve" - hangzott el a gyászbeszédben. A menet során a demonstrálóknak gyertyákat osztogattak, melyeket a koporsó körül meggyújtottak. A felnyitott koporsóba oktatáshoz kapcsolódó emléktárgyakat dobáltak be az összegyűltek: füzetet, szövegkiemelőt, tollat, történelemkönyvet, de még egy kokárdát is láttunk a temetendő ereklyék között.
17.40:
Temetéshez méltó módon csendben, rendezetten, rigmusok skandálása nélkül halad a menet a koporsóvivők mögött. Az egyetlen atrocitás egy nagy fekete kutya részéről érte csak a Széchenyi téren elhaladó tömeget: az eb vagy a felsőoktatásért tüntetők nézeteivel nem tudott azonosulni, vagy a menettel pórázon haladó vizsla nem volt neki szimpatikus. Gazdája mindenesetre lecsitította, mielőtt mérges ugatása tettlegességig fajult volna.
17.25:
A csúszás miatt a félórás beszédek helyett csak egyetlen középiskolás diák felszólalását hallgathatjuk meg. Kerekes Péter, a Deák Ferenc Gimnázium tanulója egy rendszerváltás előtti demonstráló történetét idézte fel, aki általános szabadságjogokat követelt, de csak börtönbüntetést kapott és kicsapták az iskolából is. A fiú 27 évesen öngyilkosságot követett el - mondta a diák, aki megfogalmazta saját, 6+1 pontját is: a felsőoktatás megóvása mellett az általános sajtószabadságot és a kultúra támogatását is célul tűzte ki. A részt vevők a beszédet követően nem sokkal elindultak a Vár utca irányába a Széchenyi tér felé. Innen a Kárász utca - Tisza Lajos körút útvonalon mennek a Megyeházához, ahol jelképesen eltemetik a közoktatást. A "temetési menetet" erős rendőri jelenlét biztosítja.
17.10:
A Móra Ferenc Múzeum előtti téren körülbelül 40 fő gyűlt össze. A szervezők magukkal hoztak egy feketére festett, kartonból összeállított koporsót is, melyre a "Közoktatás: élt a 2012/2013-as tanévig" feliratot helyezték el. A rendezvény várhatóan csúszni fog egy kicsit, a demonstrálók még várnak egymásra.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.