Összesen több mint 2 milliárd forintból valósul meg a város új kulturális és közösségi intézménye, az Agóra, melynek névadó ünnepségén Botka László polgármester bejelentette: a szegediek pályázaton döntöttek a létesítmény új nevéről, a legtöbb szavazat a Szent-Györgyi Albert Agóra javaslatra érkezett, így lett belőle röviden Szegóra.
Az intézmény azt a célt szolgálja, hogy a városnak, mint európai tudományos régióközpontnak legyen egy 21. századi installációval rendelkező létesítménye, amely képes bemutatni a szegedi tudomány történetét, legfontosabb eredményeit, amire mindannyian méltán büszkék lehetünk, hangsúlyozta a polgármester. A létesítmény készültségi állapota meghaladja a 80 százalékot, így szinte biztosra vehető, hogy a kivitelező, a KÉSZ Építő Zrt. időben befejezi a munkát és szeptember közepére átadja az épületet. A polgármester elmondta, a beruházás létrehozatalában a város összefogott legfontosabb partnereivel, az SZTE-vel és az SZBK-val, az új tudományos és kulturális központban pedig helyet kap a Százszorszép Gyermekház, a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság által gondozott, az öthalmi úti volt szovjet laktanyában őrzött méltán világhírű informatikatörténeti gyűjtemény, továbbá itt alakítják ki a Szegedi Tudományegyetem Informatórium nevű interaktív kiállító terét és a Szegedi Biológiai Központ (SZBK) látványlaboratóriumát is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.