Az öröklött betegségek korai kiszűrése céljából építenek fel egy új labort, s vásárolnak modern felszereléseket a Szegedi Tudományegyetem gyermekklinikáján.
A Szegedi Tudományegyetem, a Temesvári "Luis Turcanu" Sürgősségi Kórház és az Aradi "Vasile Goldis" Nyugati Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikái Csongrád, Temes, valamint Arad megyék egészségügyi ellátási színvonalának emelése céljából nyújtott be közös pályázatot. A határon átnyúló együttműködéssel a ritka, súlyos örökletes betegségek, mint az anyagcsere-zavarok (fenilketunuria, hipotireozis, galaktozémia), vérzékenység (hemofilia), izombetegség (Duchenne kór), és cisztás fibrozis korai diagnosztikájának lehetőségei gyarapodnak majd. „Az új labor felépítése mellett – melynek alapkövét pénteken tették le – eszközbeszerzésre is lehetősége nyílt az egyetemnek, például a tömegspektrométer megvételére, ami önmagában annyiba kerül, mint a labor felépítése” – mondta el
Túri Sándor
, az SZTE Gyermekgyógyászati Klinika és Gyermekegészségügyi Központ tanszékvezető tanára, hozzátéve, hogy naponta mintegy 300, évente pedig 40, 45 ezer vérmintát vizsgálnak meg Szegeden, hogy még idejében kiszűrjék a csecsemőknél az öröklött betegségeket. A professzor elmondta, hogy amikor 1968-ban, a kezdetekkor csak néhány betegséget tudtak kiszűrni, addig a három éve vásárolt műszerrel már 26 félét. Az új labort, amely 1 millió euróból 350 négyzetméternyi hasznos területű épületszárnyon létesül, modern eszközökkel is felszerelnek, a mihez a legmodernebb tömegspektrométert is megvásárolják.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.