Közélet

Szávay határozottabb nemzet- és külpolitikát vár a kormánytól

Szávay határozottabb nemzet- és külpolitikát vár a kormánytól

2011. október 5., szerda
Szávay határozottabb nemzet- és külpolitikát vár a kormánytól

Szegedre látogatott szerda délután Szávay István, a Jobbik országgyűlési képviselője, aki megalkuvó diplomácia, becsődölt nemzetpolitika címmel tartott fórumot, s beszélt a kormány hibás külpolitikájáról.

A radikális párt politikusa a fórum előtti sajtótájékoztatón elmondta, hogy Magyarország elhibázott irányban halad határain belül és kívül. Idehaza – véli a képviselő – szolgai módon történik az államadósságunk visszafizetése, saját állampolgáraink sarcolásával. "Az elhibázott gazdaságpolitika oka a tapasztalható elszegényedés, ezt pedig egy elhibázott adópolitika fokozza. Az egykulcsos adórendszer bedőlni látszik" – fogalmazott, hozzátéve, hogy e belső folyamatokat "gyenge és gyáva" külpolitika kíséri. "Azonkívül, hogy a könnyített kettős állampolgárság elnyerését megteremtette a kormány, teljesen magára hagyja a külhoni magyarokat. Az anyaországtól kapott támogatásuk semmit sem nőtt, az ország büdzséjének alig 0,1 százalékát fordítja rájuk. Sőt a határon túli felsőoktatás támogatását is visszavonta a kormányzat, ahogy a külhoni magyarokat támogató szervezetek számára létrejött Bethlen Gábor-alap is becsődölt. A nem éppen határon túli magyarság segítéséről elhíresült MSZP-SZDSZ kormányzat idejében átláthatóbb, gördülékenyebb volt e támogatási struktúra" – szögezte le Szávay. A jobbikos politikus a tehetetlen, erőtlen diplomáciáról is beszélt. Szerinte a

Kovács László

idejében elhíresült "merjünk kicsik lenni" attitűd folytatódik tovább. "Tucatjával lehet hallani üldözésekről, megkülönböztetésekről Felvidéktől, Kárpátalján át Erdélyen keresztül egészen Délvidékig, de a kormány csendben hallgat. Egyedül most emelte fel a szavát

Semjén Zsolt

miniszterelnök-helyettes, mikor a szerb kormány egy olyan kárpótlási törvényt fogadott el, melyből kollektív bűnösség alapján kizárta a magyarokat és a németeket. Azt mondta a KDNP-s politikus, el kell gondolkozni azon, hogy ezek után Szerbia alkalmas-e az EU-tagságra. Ilyen határozott megnyilvánulásokra többször lett volna szükség" – hangoztatta Szávay, aki hozzátette, hogy egy-egy új uniós tag felvételének megakadályozására elég egyetlen államnak a vétója is.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.