Közélet

Kamu szélsőbal az MSZP-ben?

Kamu szélsőbal az MSZP-ben?

2010. december 21., kedd
Kamu szélsőbal az MSZP-ben?

A Baloldali Front – Kommunista Ifjúsági Szövetség felháborodással értesült arról, hogy a Magyar Szocialista Pártban úgynevezett „Forradalmi marxista tagozat” alakulna. Az MSZP azzal, hogy 1989. októberében megalakult, elárulta a marxista-leninista kommunista értékeket, és a rendszerváltó erők mellé állt – olvasható a Kommunista.NET-en megjelent sajtóközleményben.

Az elmúlt 20 évben az MSZP többször is kijelentette, hogy elítéli a marxista szellemiséget, és a modern szociáldemokráciát tekinti magáénak -írja a radikális baloldali szövetség. Ennek fényében az MSZP egyik kongresszusa kiátkozta

Kádár Jánost

, megtagadta a kádári örökséget, elhatárolódott a szocializmustól, és

Nagy Imrét

nevezte meg szellemi elődjének. Mindezek tudatában arcátlanságnak tartjuk, hogy az a párt, amelyik megtagadja a kommunista múltat, és eldobott mindent, ami marxizmushoz kötötte, a platform megalakulásával magához vonzaná a forradalmi baloldali eszmékkel szimpatizáló fiatalokat – olvasható a közleményben.

Nem őszinte az MSZP szociáldemokráciája

A radikálisok kiáltványa szerint az MSZP képmutatása még egyértelműbb, ha az elmúlt 8 év kormányzati politikájára gondolunk. Nyilvánvalóvá vált, hogy az MSZP nemhogy a kommunista, de még a szociáldemokrata értékrendet sem vallotta őszintén. Politikájában a neoliberalizmus testesült meg, az MSZP a nemzetközi nagytőke, a globális kapitalizmus fellegvárait – köztük a NATO-t, az Európai Uniót, és az IMF-et – kiszolgáló, hazai végrehajtói voltak. Az MSZP-kormány lelkesen küldte a magyar katonákat Afganisztánba és Irakba, hogy ott az USA csatlósaként részt vegyen ezen országos megszállásában. Az MSZP kormány irreális privatizációs politikájával az Európai Unió gyarmatává züllesztette Magyarországot, ahol a multinacionális nagyvállalatok gazdasági hatalma több százezer dolgozó magyar ember életét teszi kilátástalanná. A szintén az MSZP-hez köthető gyurcsányi reformok pedig valójában nem az ország modernizációját, hanem a hazai kapitalizmus további finanszírozását, túlélését szolgálták - véli a marxista tömörülés.

A luxusbaloldal pártja sárba tiporta a baloldali eszméket

Az a párt, amelyik elkötelezett a piacgazdaság iránt, hűséges a NATO-hoz, és legfőbb feladatának tartja – akár a dolgozó emberek további megszorítása árán is – a kapitalizmus fenntartását, az uniós tagságot, ne akarjon marxista jelszavakat a zászlajára tűzni. A multinacionális tőke pártolása, az USA imperialista politikájának támogatása, az uniós érdekeke képviselete a dolgozók érdekeivel szemben nem egyeztethető össze a forradalmi marxista nézetekkel. Az MSZP a luxusbaloldal pártja, amely

Gyurcsány Ferenchez

hasonló milliárdosok és nagytőkések a baloldal hagyományos társadalmi bázisába, a munkavállalók, dolgozók, bérből és fizetésből élők, valamint a szociálisan érzékeny, haladó szellemiséget képviselő, békepárti fiatalok táborába rúgott a legnagyobbat. Az MSZP a sárba tiporta a baloldali eszméket. Az MSZP „Forradalmi marxista tagozatának” ötlete egy ócska trükk, amelynek az a célja, hogy az MSZP-ről próbálják elhitetni baloldali jellegét. Különösen vérlázító e tagozat gondolata annak tudatában, hogy egy vadkapitalista párt akár több száz, az új szocialista alternatívát támogató, baloldali értékrendet valló fiatalt akar megtéveszteni, hamis marxista képet elfogadtatni. Mi, a Baloldali Front - Kommunista Ifjúsági Szövetség fiataljai nem hagyjuk, hogy egy hiteltelen párt egy újabb aljas húzással tovább hiteltelenítse a baloldali értékrendet, és mindent megteszünk annak érdekében, hogy az MSZP ne csaphassa be immáron sokadszorra a radikális baloldali fiatalokat. Ennek érdekében a közeljövőben internetes aláírásgyűjtést indítunk, és felhívással fordulunk a szocializmus eszméjét magukénak valló ifjúsághoz! - olvasható a közleményben.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.