Közélet

Önkormányzati vagyonleltárt készített a szegedi Fidesz

Önkormányzati vagyonleltárt készített a szegedi Fidesz

2009. július 20., hétfő
Önkormányzati vagyonleltárt készített a szegedi Fidesz
sajtaj3.jpg

Az elmúlt hét év során az MSZP-SZDSZ-es városvezetés különleges hajlamot mutatott a közösségi vagyon felszámolására, magánkézre juttatására, tudatosan tervezte és hajtotta végre Szeged „vagyontalanítását" - hangzott el a Fidesz és a KDNP hétfői, a városházán tartott sajtótájékoztatóján. Szentgyörgyi Pál szocialista gazdasági alpolgármester szerint az ellenzék rosszindulatú és tájékozatlan, a város vagyona pedig 48 milliárd forinttal növekedett 2002 óta.

Különleges helyszínen, a városháza sajtószobájában tartotta hétfőn „Önkormányzati vagyonleltár és elszámoltatás 2009-2010" című sajtótájékoztatóját

Kalmár Ferenc

(KDNP), a városüzemeltetési bizottság elnöke,

Kohári Nándor

(Fidesz), az ifjúsági és sportbizottság elnöke, valamint

Oláh János

(Fidesz), a városrendezési és tulajdonosi bizottság alelnöke. Az eseményen érdeklődőként megjelent

Szentgyörgyi Pál

(MSZP) gazdasági alpolgármester és

Szabó Sándor

polgármesteri kabinetfőnök is.

Szegedi szocialista know-how a közvagyon magánosítására?

Oláh János kifejtette: az ellenzék azért állított föl egyfajta vagyonleltározó és elszámoltató bizottságot, mert az elmúlt hét év szocialista – szabad demokrata vezetése alatt olyan folyamatok figyelhetők meg Szegeden, melyeket a szegedi polgároknak ismerniük kell. A Botka László-féle városvezetésnek különleges hajlama alakult ki a közösségi vagyon felszámolására, s egyfajta know-how-t fejlesztett ki az önkormányzati vagyon magánosítására. A fideszes képviselő példaként az egészségügyet és a fürdőt említette: a városi tulajdont közpénzen felújították, majd kijelentették, hogy működése nem hatékony, ezért gyakorlatilag ingyen magánkézbe játszották át. Az egészségügyi ellátórendszer működtetését az egyetem vette át, de „funkcionális privatizáció" történt, a képalkotó diagnosztikát közbeszerzési eljárás és ellenszolgáltatás nélkül adták át egy vállalkozónak. Ami a fürdőt illeti, Oláh szerint a korábbi 300 milliós városi fejlesztés vált értelmetlenné, illetve kerül magánkézbe a jelenlegi fürdőprojekt keretében. Kalmár Ferenc kijelentette: Szegednek nincs működőképes városfejlesztési stratégiája. A Rókusi krt. és a Kisteleki utca, valamint a Rókusi krt. és a Szatymazi utca kereszteződésében néhány éve 85 millióból készítettek két csomópontot, ezeket most szétverik az elektromos tömegközlekedési projekt miatt. A fürdőnél a város lemondott a termálkutak gépészetéről, így kiadta kezéből pótolhatatlan természeti kincsét. Hét éve semmi sem történt a munkahelyteremtés érdekében, semmiféle hír sincs arról, hogy Botka Lászlóék befektetőkkel tárgyalnának, úgy tűnik, a polgármestert hidegen hagyja ez a kérdés. Ráadásul felelőtlenül ígérgetnek: a Kossuth Lajos sgt. – Rókusi krt. kereszteződésében a körforgalom kialakítása nem kezdődött meg július 1-jén – tette hozzá. Kohári Nándor azt mondta: az ellenzék és a civilek közösen akadályozták meg a Felső Tisza parti stadion és a Mars téri U pavilon értékesítését. A sportbizottság elnöke azonban kíváncsian várja, vajon megépülnek-e azok a műfüves pályák, melyeket augusztus végéig kellene átadnia annak a vállalkozónak, melynek a városvezetés a Postás-pályát eladta, illetve átminősíttette. Ő is szólt egy utólag értelmetlennek tűnő városi beruházásról: Botka Lászlóék 20 millióból újították föl a Rigó utcai óvodát, melyet azóta be is zártak.

Szentgyörgyi Pál: korábban éppen a Fidesz privatizált

A jobboldali politikusok felvetéseire azonnal érkeztek a válaszok Szentgyörgyi Páltól. A gazdasági alpolgármester úgy vélekedett: az ellenzék mindig ugyanazt szajkózza, s tájékozatlanságot árul el, miközben állításait többször is cáfolta a városvezetés. A hétfőn említett ügyek közül többnek vizsgálatát bűncselekmény hiányában már lezárta a rendőrség, az ügyészség vagy a bíróság, s el kell gondolkodni a hamis vádakat érintő lépéseken. Más esetekben folyamatban lévő ügyekről van szó, melyekről korai lenne tényeket kinyilatkoztatni. Az önkormányzati vagyon azonban a Fidesz és a KDNP szavaival ellentétben 2002 és 2008 között 48 milliárd forinttal növekedett, ráadásul korábban, a Bartha-korszakban éppen a Fidesz tett komoly privatizációs lépéseket, melyeket 2002-től az MSZP-nek kellett komoly küzdelmek árán visszafordítani – zárta szavait Szentgyörgyi.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.