
Vannak, akik jobban megérzik az egy órás "ingázát"
Ha nem is annyira, mint egy hosszú repülőút okozta jetlag, de az óraállítás is megzavarja a szervezetünket. A tünetek legtöbb esetben észrevétlenek maradnak, de akiknek érzékenyebb a szervezete, illetve az idősebb emberek nehezebben élik meg az óraállítás utáni néhány napot.
Ezeket a tüneteket okozhatja az óraállítás: rossz közérzet, fejfájás, fáradtság, ingerlékenység, lehangoltság, koncentrációzavar, szórakozottság, emésztési zavarok, étvágytalanság, álmatlanság, szívbántalmak
Számos praktika létezik arra, ami segíthet megkönnyíteni ezt az időszakot. Érdemes a megszokott időrendet tartani a lefekvésnél, azaz ha valaki este 10 órakor szokott elaludni, az az óraállítás után, már az "új időszámitás" szerint próbáljon ágyba kerülni. A szervezet könnyebben áll így át, és kevésbé leszünk nyűgösek napközben a fáradtságtól. Ha mégis fáradtabbak lennénk a megszokottnál, érdemes rövid pihenőt tenni, esetleg ha lehetőség van rá, rövid időt a szabad levegőn tölteni napközben. Az orvosok külön felhívták a figyelmet arra, hogy ilyenkor a hirtelen jött fáradtság közlekedési baleseteket, háztartási baleseteket okozhatnak.
Vannak azonban pozitív hatásai is annak, hogy egy már ma is egy órával hosszabb ideig van világos, mint tegnap. Még akkor is, ha szürkés ez a vaárnap, okkal szívesebben mozdul ki szabadba egy rövid sétára, vagy intenzívebb testmozgásra.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.