A Carpe Diem nap ideális alkalom arra, hogy a jelenben élve ünnepeljünk!
A Carpe Diem világnapja egy lehetőség arra, hogy megálljunk egy kicsit és ráhangolódjunk a jelen pillanatra. Ez lehetőséget ad arra, hogy magunkba nézzünk, megtapasztaljuk az érzéseinket és megéljük a boldogságot és a harmóniát. Talán egy séta a természetben, egy jó könyv olvasása vagy egy barátunkkal való buja beszélgetés segít felismerni és megtapasztalni az élet mélyebb örömeit.
A Carpe Diem világnapja emlékeztet bennünket arra, hogy az élet túl gyorsan elszáll. Ahelyett, hogy mindig csak a következő célt és eredményt hajszolnánk, érdemes megállni és átélni mindazt, amivel az élet megajándékoz minket. Talán van egy régóta halasztott álmunk, egy hely, amit mindig is szerettünk volna meglátogatni, vagy egy hobbi, amiben szeretnénk kiteljesedni. A Carpe Diem világnapja inspirál minket arra, hogy elkezdjük megvalósítani ezeket a vágyainkat és élvezni minden percét az életünknek.
Már-már elcsépeltnek számít hangsúlyozni, hogy az előszeretettel használt magyar fordítás, az „Élj a mának” igen pontatlan. A római költő feltehetően forogna a sírjában, ha tudná, hogy az utókor miként hajlamos értelmezni elhíresült gondolatát. Az „Élj a mának” értelmezés ugyanis meglehetős hanyagsággal tekint a múlt, s a jövő perspektívájára. Ez a nézőpont nagyjából ki is merül az igen szerethető, ám meglehetősen felelőtlen életstílust folytató Timon és Pumba-féle „Hakuna matata” életfilozófiában.
A Carpe Diem ennél jóval több. Sokkal inkább arra szólít fel, hogy „Élj a mában”, azaz légy tudatában a jelen pillanatnak és gazdálkodj jól az idővel, ami megadatott. Itt el is jutottunk a rekreáció egyik céljához és egyben a mindfulness fogalmához. A pszichés funkcióink fejlesztésére nyugaton kialakított és széles körben alkalmazott módszerek közül több is merített már az ősi kelet ázsiai technikákból. Ezek között jelent meg a mindfulness, azaz tudatos jelenlét vagy jelentudatosság is, amely buddhista és hinduista hagyományokból táplálkozik. Ez több szempontból sem véletlen, hiszen a buddhizmus jelentudatosságra irányuló „Sati” kifejezése az, amit később az angol nyelvben mindfulnessként határoztak meg.
Öt tanács tűzoltóktól, hogyan élj a mának:
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.