A modellváltást még január végén szavazta meg a szenátus, az ülés és a szavazás menetével azonban sokan nem voltak elégedettek. Olyannyira nem, hogy az egyetem egyik hallgatója egy keresetet is benyújtott arra vonatkozóan, hogy semmisítsék meg a szavazás eredményét.
A Törvényszék szerint azonban ez nem minősül közigazgatási jogvitának, amelyre tekintettel a felperes keresetlevelét visszautasította. A felperes a ,modellváltásról szóló szenátusi szavazás jogszabálysértő lebonyolítására hivatkozott, amely sérti a jogát, jogos érdekét, valamint az oktatás, tudomány és kutatás szabadságához fűződő jogait.
A törvényszék a keresetlevelet visszautasító végzésében rámutatott, hogy nem minden, a felsőoktatási intézmény működése során hozott határozat minősül közigazgatási határozatnak. A perben támadott szenátusi határozat nem minősül közigazgatási cselekménynek, az ugyanis a jogállásváltozás kezdeményezéséről, illetve az ehhez szükséges felhatalmazásról hozott döntés, amelynek részben szervezeti, részben gazdasági kihatásai lehetnek, de a hallgatót megillető hallgatói jogok gyakorlását közvetlenül érintő következménye nem - áll a közleményben.
A Törvényszék kiemelte: a keresetet nem lehet újból benyújtani, ám a döntés fellebbezhető.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.