Hírzóna

Paktum: befektetésösztönzés és a szolgáltatóközpontok kerültek fókuszba szeptemberben

Paktum: befektetésösztönzés és a szolgáltatóközpontok kerültek fókuszba szeptemberben

2019. október 4., péntek
Paktum: befektetésösztönzés és a szolgáltatóközpontok kerültek fókuszba szeptemberben

Szeptemberben konferenciákat és üzemlátogatást bonyolítottak le a Csongrád megyei foglalkoztatási paktum részvételével – ismertette Gyarmati Zoltán paktumiroda vezető.

Gyarmati Zoltán felidézte, szeptember 10-én Kecskeméten vett részt egy export- és befektetésösztönzés témában szervezett disszeminatív szakmai workshopon. “Ez arról szólt, hogy a helyi szereplők mit tudnak tenni azért, hogy az országos gazdaság fejlesztési szempontok és célok érvényesülni tudjanak” – magyarázta az irodavezető.

Itt szó esett a HIPA, a HEPA és a CED rendszerekről, valamint a Digitális Jólét Programról, illetve a Nemzeti Exportstratégiáról (NEXT). Emellett említettek helyi szereplőket is. “Kiemeltek egy-két nagyvárost, akik a befektetésösztönzésben olyan eredményeket értek el, amik mind a HIPA, mind a HEPA figyelmét felkeltették” – mondta Gyarmati, aki hozzátette, több vidéki nagyváros közül Szegedet is említették. “Proaktivitás kell, előre kell menni, el kell érni a befektetőket, mert attól, hogy egy autópálya megépül, még nem fognak jönni a befektetők” – részletezte.

Ezt követően szeptember 16-án a szegedi foglalkoztatási paktum rendezvényén vettek részt. “Két körben valósítják meg a foglalkoztatási paktumukat, ebből az első körben egy milliárd forint, a másodikban pedig 1,8 milliárd forrást költhetnek támogatásra” – mondta Gyarmati. A rendezvény témája magánszemélyek és vállalatok körében induló kérdőíves felmérés volt, mely a foglalkoztatási stratégia aktualizálását szolgálja.

Szeptember 18-án SSC témakörben konferenciát tartottak. Az irodavezető szerint a szolgáltatóközpontok kapcsán például azt az alapvető kérdést boncolgatták, hogy melyik van előbb: az irodaház vagy a befektető. Emellett szó esett a városvezetések, piaci szereplők és egyetemek együttműködéséről is.

A szegedi foglalkoztatási paktum I. szakaszának zárórendezvényét szeptember 23-án tartották meg. Gyarmati Zoltán elmondta, az első körben több, mint 700 millió forintot fordítottak támogatásra Szegeden. Itt a Szeged Pólus Nonprofit Kft. közreműködésével osztották meg a jelenlévők tapasztalataikat a foglalkoztatási paktum kapcsán.

Ezt követően üzemlátogatást tartottak Röszkén szeptember 24-én a Paprika Molnár Kft-nél. Az irodavezető elmondta, a Szentgyörgyi Albert Agórában októberben pályaválasztási napok lesznek, ahol a foglalkoztatási paktummal is megismerkedhetnek az érdeklődők. A részletes program a szervező Csongrád Megyei Kormányhivatal és a Csongrád Megyei Paktum honlapján is elérhető.

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.

Projekt címe: Csongrád Megyei Gazdaság- és Foglalkoztatás-fejlesztési Együttműködési Program (PAKTUM)

Projekt azonosító: TOP-5.1.1-15-CS1-2016-00001

(X)
Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.