A közismerten baloldali-liberális HVG online kiadása is arról tudósít a SZEVIÉP-ügy kapcsán, hogy "Botkának ez kínos lesz."
Terebélyes magyarázkodásnak ad helyet a hvg.hu online felülete a keddi SZEVIÉP-ítélettel kapcsolatban, ahol a Szegedi Önormányzattal, vagy annak cégeivel
korábban szerződéses kapcsolatban álló SZEVIÉP
csődbűntettjéről megy a polgármesteri maszatolás a névtelen szerző jegyezte "cikkben".
Botka azt állítja, semmi köze a SZEVIÉP-hez, csakhogy
ez ebben a formában hazugság és blöff
: a vállalkozás 2005-2009 között 33 milliárd forintnyi közbeszerzést nyert el, ebből 15 milliárdnyit Szeged városától, vagy szeged városának 100%-os tulajdonában álló önkormányzati vállalkozásától. Botka tehát tudatosan keneget és hazudik. Ha érdeklik a tények is, akkor
. A hvg.hu fölvetésére Botka László nyíltszíni hazudozásba kezd. Ezt állítja: "
Arra, hogy „Botka udvari beszállítója”, „kedvenc cége” lenne a Szeviép, a polgármester azt mondta, a 2008-2009-es időszakban egy szerződése sem volt az önkormányzatnak a céggel
."
2005-ben „
Szeged szennyvíztisztításának és szennyvízcsatornázásának fejlesztése és bővítése
” projekt keretében 4.536.389.200, forint értékben nyert a SZEVIÉP tendert a Szegedi Önkormányzattól. Aztán 2009-ben „
Szeged elektromos tömegközlekedése fejlesztése projekt keretében az 1-es villamos pálya és felsővezeték, valamint kapcsolódó egyéb építmények építési munkáinak generál kivitelezése és kiegészítő tervezése
” munkáira 4.643.813.863 forint értékben. Ez összesen 9.180.203.063 Ft, vagyis több, mint 9 milliárd forint. Igaz, mindkét fenti esetben konzorciumi tag volt a SZEVIÉP, azonban a szennyvizes ügyben minden jel szerint a SZEVIÉP lehetett a konzorciumvezető, mivel az ő szegedi székhelyük volt megadva levelezési címnek. Botka, illetve az MSZP mosakodásának jogosságát ugyancsak erősen megkérdőjelezi az a tény, hogy 2008-ban, és 2009-ben a botrányos Ligetfürdő építéssel kapcsolatban a SZEVIÉP összesen 6.921.418.029 forintnyi megbízást kapott három szerződés keretében. Való igaz, nem Szeged Város Önkormányzatától, hanem a Ligetfürdő Ingatlanfejlesztő és Fürdőüzemeltető Korlátolt Felelősségű Társaság-tól, ami viszont ebben az időben 100 százalékban a szegedi önkormányzat tulajdonában volt. Vagyis Botkáék 15 milliárd forintyni megbízást adtak a SZEVIÉP-nek csak 2005 és 2009 között, ám ezt Botka most a hvg.hu-s interjúban letagadja, holott 2002-től ő a polgármester.
A hvg.hu-n tovább folytatta a mosakodást Botka, igaz, a hvg.hu azonnal megcáfolta. "
Az sem igaz, hogy a vádlottak padján ülő 'szocik
' – tette hozzá Botka. Az egyik tulajdonos a Szeviép csődje után azonnal Simicska Lajos elnöki főtanácsadója lett a Közgépnél, a másik a korábbi fideszes gazdasági alpolgármesterrel volt kapcsolatban. Ezt az érvet többször elmondták már a szocialisták - írja a hvg.hu - , cáfolat eddig nem érkezett rá, de azért rákérdeztünk Simicska körénél, hogy igaz-e.
Névtelenséget kérő forrásunk azt mondta - tudósít a hvg.hu - , a "
mi köreinkből" én sosem hallottam, hogy Baranyi Simicska-tanácsadója lenne -
vagyis hiába állítja azt Botka, hogy Baranyi a fidesszel 2015-ben összevesző Simicska embere lenne, ez is csak egy szimpla hazugság, amit cáfoltak Simicska Lajos köreiből. A hvg.hu cikke ezzel folytatódik: "szembesítettük Botkát azzal, hogy a Szeviépet - legalábbis az ügyészségi dokumentumok alapján - nem lehet egy kalap alá venni a többi, a válság alatt tönkrement céggel. A vádirat szerint ugyanis a vádlottak éveken át, a 2008 második felétől folyamatosan érkező fizetési felszólítások ellenére, egyfajta pénzügyi intézményként működtették a céget, a társaság jegyzett tőkéjét meghaladó nagyságú, milliárdos kölcsönöket nyújtottak, ebből 1,5 milliárd hitelt úgy helyzetek ki a cég tulajdonában álló gazdasági társaságoknak, valamint magánszemélyeknek – köztük saját maguknak -, sportszervezeteknek, hogy nem volt esély a pénz visszafizetésére vagy behajtására."
"Botka erre azt mondta, az ügyet részleteiben nem ismeri, ezért csak a hozzá köthető állításokra reagált. Közpénzből kártalanítottak Botka szerint „éveken keresztül sulykolták” azt a hazugságot, hogy a Szeviép hozzá kötődő botrány, a parlament pedig jóval az elsőfokú ítélet előtt törvényt hozott a kártalanításról.
A károsultak 2,5 milliárd forintot kaptak, köztük olyan faktoráló cégek is, amelyek 10-20 százalékon vásárolták fel a követeléseket. „A többi, 10-20 ezer csődbe ment céggel mi van? Beleírják a gránitszilárdságú Alaptörvényükbe, hogy innentől kezdve ha valaki Magyarországon csődbe megy, mert nem tudja kifizetni a tartozásokat, azokat közpénzből kártalanítani kell?” "Nem sajnálja tőlük a 2,5 milliárd forintot, de 10 év alatt szerinte már leírták a veszteséget" - rúgott bele újra az érzéketlen Botka a SZEVIÉP-károsultakba ismételten, akiknek korábban azt mondta, amikor az ajtajánál kopogtattak, hogy baj van, hogy "
eltévesztették a házszámot
".
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.