Gazdaság

Végéhez közelít a „Borderland – Közösségi Képzési Erőforrásközpont” című projekt

Végéhez közelít a „Borderland – Közösségi Képzési Erőforrásközpont” című projekt

2012. június 6., szerda
Végéhez közelít a „Borderland – Közösségi Képzési Erőforrásközpont” című projekt

Ha szeretne tanulni, de nincsen ideje vagy pénze tanfolyamokra járni, önnek az e-learning jelenti a megoldást, ebben pedig a Borderland – Közösségi Képzési Erőforrásközpont (egyszerűbben a Borderland – CLRC) nyújt segítséget nemtől, életkortól és foglalkozástól függetlenül.

De mi is a Borderland – CLRC? Egyfelől egy, a Nagykárolyi Infotour Egyesület (Románia) és a szegedi al Dél-alföldi Regionális Társadalomtudományi Kutatási Egyesület partnerségében megvalósuló projekt. E projekt a Magyarország-Románia Határon Átnyúló Együttműködési Program 2007-2013 (www.huro-cbc.eu) keretében valósul meg, az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap, valamint Magyarország és Románia társfinanszírozásával. A program célja közelebb hozni egymáshoz a határmenti térségben élő embereket, közösségeket és gazdasági szereplőket az együttműködésbe bevont térség közös fejlesztésének elősegítése érdekében, a határmenti térség alapvető erősségeire építve. Másfelől maga a Közösségi Képzési Erőforrásközpont, amely a projekt keretében létrejött, azaz egy közös, kétnyelvű

e-learning portál

, amely ingyenesen kínál informatikai és általános menedzsment készségfejlesztő e-learning tartalmakat, illetve kifejezetten helyi önkormányzatok és civil szervezetek számára kifejlesztett képzési anyagokat. A portál elsődleges célközönségét a helyi önkormányzatok és a civil szervezetek jelentik, de az ott megtalálható informatikai és készségfejlesztő tananyagok bármely tanulni kívánó felhasználónak javára válnak. Ennek az immár végéhez közeledő (2011. október 1 és 2012 június 30. között lezajló) projektnek és ennek a portálnak szentelték azt a június 6-7 között Szegeden lezajlott konferenciát, amelyen megközelítőleg 100 fő vett részt, a magyar-román határrégió 8 megyénéjek helyi önkormányzatai, civil szerveztei, oktatási és továbbképzési intézményei, valamint a sajtó képviseletében. A jelen lévők infromációt kaphattak az e-learnig módszertan előnyeiről és használati lehetőségeiről (e-learning és infokommunikációs technológia az oktatásban, e-learning tapasztalok egy nyelvi e-learninges szemével), valamint részletes bemutatást a portál működéséről és használatáról, illetve az elérhető képzési tartalmakról is. A portál tananyagai négy csoportba sorolhatók, ezek:

- informatikai tananyagok:

operációs rendszerek, táblázatkezelés, IKT ismeretek, internet és kommunikáció, szövegszerkesztés

- kompetencia-fejlesztő tananyagok:

SWOT analízis, stressz kezelés, kommunikáció, menedzsment készségek, munkavédelmi ügyek

- tananyagok helyi önkormányzatok számára:

általános és önkormányzati projektek menedzsmentje, hivatalos levelezés románul és magyarul, önkormányzati ügyfélkezelés és tárgyalástechnika, tanulás módszertani fejlesztő feladatok IT környezetben, települési legjobb gyakorlatok Magyarországon és Romániában, Mental Map Editor 1.0

- Esélyegyenlőségi koordinátorok képzése tananyag:

esélyegyenlőségi koordinátorok képzése Valamennyi tananyag magyar és román nyelven is elérhető. A tanulást és a portál használatát felhasználói kézikönyv és a gyakran ismételt kérdésekre adott válaszok is segítik. A gazdag információk mellett, a meghívottak a gyakorlatban is megismerhették a projekt eredményeit, hiszen a helyszínen lehetőségük volt a portál kipróbálására is.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.