Egyetem

Háborúzik a szegedi egyetem és egyelőre nyerésre áll

Háborúzik a szegedi egyetem és egyelőre nyerésre áll

2019. február 9., szombat
Háborúzik a szegedi egyetem és egyelőre nyerésre áll

Nagy csata van az egyetemek között a hallgatókért. A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) új ösztöndíjakkal, új karokkal és új fejlesztésekkel száll be a hallgatókért vívott háborúba. Ez utóbbiak egyike aSkill Labornak elnevezett műtőegység és mentőautó, ahol az orvostanhallgatók valós körülmények között gyakorolhatják a műtéteket, és egy speciálisan kialakított mentőautóban az életmentést.

Teljes, több mint háromszáz szakból álló képzési kínálatát, illetve a kormányzati és uniós forrásokból megvalósuló fejlesztéseket is bemutatta nemrégiben a nyílt napján a Szegedi Tudományegyetem.

A legtöbb uniós pénz a Szegedi Tudományegyetemre érkezett

A legtöbb uniós pályázati forrást az SZTE nyerte a hazai felsőoktatási intézmények közül:

összesen több mint 48 milliárd 679 millió forintból valósulhatnak meg az oktatást, a kutatást és a gyógyítást szolgáló fejlesztések

– jelentette be Dr. Fendler Judit. Az SZTE kancellárja több uniós projektre, például az Egészségtudományi Képzési Tömb, illetve az SZTE Fogorvostudományi Kar elhelyezésének tervére, a Skill Laborra, a mentőautó-szimulátorra és a középiskolások idegennyelv-tanulását segítő programra is felhívta a figyelmet.

Orvosi készségfejlesztő központ a Szegedi Tudományegyetemen

A jövő orvosai modern műtőkben gyakorolhatnak arra, hogy a diplomaszerzés után valódi műtéteket kell elvégezniük. A brit Quacquarelli Symonds (QS) nemzetközi felsőoktatási listáján

a legjobb magyar egyetemként rangsorolt Szegedi Tudományegyetem kiemelt célja a tehetséggondozás.

A felvételizők számára 2018-ban elindított SZTE START Tehetséggondozó Programban 50-100 ezer forint ösztöndíjat nyerhetnek azok a 12. évfolyamos középiskolás diákok, akik első helyen jelentkeznek a szegedi egyetem valamely képzésére, és oda felvételt is nyernek. A SZTE célja a nemzetközileg is versenyképes kutatás művelése.

Ezt segíti – többek között – az Új Nemzeti Kiválóság Program, amely a kutatói és alkotói kiválóságot minden tudomány- és művészeti területen figyelembe veszi.

Az ÚNKP ösztöndíját 2018-ban a szegedi egyetem polgárai közül az előző évinél több, összesen 228 tehetséges hallgató, doktorandusz és ifjú oktató nyerte el.

Ez a közel 385 millió forint támogatás javította az intézmény kutatási feltételeit.

(via

Origo

)

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.